კომიტეტები და სამუშაო ჯგუფები
საფინანსო კომიტეტი საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში 2010 წლის აპრილში შეიქმნა. დღეს კომიტეტი სამ მთავარ მიმართულებაზე მუშაობს: კერძო საპენსიო სისტემის განვითარება, კაპიტალის ბაზრის განვითარება და სალიზინგო საქმიანობის ხელშეწყობა.
კომიტეტის ხედვით, კერძო საპენსიო სისტემა რომ განვითარდეს, საჭიროა, შეიქმნას ინდივიდუალური შენატების სისტემა და რაიმე სახით წახალისდეს შენატანები. თუ ეს რეფორმა ჯეროვნად განხორციელდა, ქვეყანაში გაჩნდება სოლიდური და გრძელვადიანი საინვესტიციო რესურსი. კაპიტალის ბაზრის განვითარება
სალიზინგო საქმიანობის განვითარების მიზნით, საფინანსო კომიტეტში ჩამოყალიბდა სამუშაო ჯგუფი. ჯგუფში შედიან ბაზარზე არსებული წამყვანი სალიზინგო კომპანიები, ლიზინგის სპეციალისტები, საგადასახადო ექსპერტები და იურისტები. სამუშაო ჯგუფის მთავარი დანიშნულებაა სფეროში არსებული პრობლემების გამოვლენა, მათი ანალიზი და საკანონმდებლო ცვლილებების ინიცირება.

Vakhtang Butskhrikidze
Finance Committee was established in April, 2010 within the Business Association of Georgia. Currently, the Committee is engaged in three key areas: development of private pension system, capital market development, and support of leasing activities.
According to the Committee, in order to develop private pension framework, it is essential to introduce the system of individual contributions and encourage them. In case of proper implementation of this reform, the country shall gain solid and long-term investment resources.
For the development of leasing activities, a working group has been set up within the Finance Committee. The group is comprised of the leading leasing companies operating in the market, leasing specialists, tax experts and lawyers. Main objective of the group is to identify concerns existing in the field, their analysis and initiation of legislative initiatives.