საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის მორიგი სხდომა გამართა
2016 წლის 22 ივნისს, სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში," გაიმართა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის  საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის მორიგი სხდომა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, აუდიტორული კომპანია "ბიდიოს"  მმართველი პარტნიორი, ზურაბ ლალაზაშვილი.
სხდომის მუშაობაში მონაწილეობდნენ შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის უფროსი, ვლადიმერ ხუნდაძე, საბაჟო დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე, მერაბ არახამია და სამსახურის სხვა წარმომადგენლები.
სხდომაზე, შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა,  პრეზენტაციის სახით, წარმოადგინეს  საბაჟო პროცედურებში დანერგილი სიახლეები და ისაუბრეს სამომავლო გეგმების შესახებ. შეხვედრაზე ასევე განიხილეს საბაჟო კანონმდებლობა და სხდომის მონაწილეთათვის საინტერესო, პრაქტიკული საკითხები და ინიციატივები.
ბიზნესის წარმომადგენლებს, კითხვა-პასუხის რეჟიმში, მიეცათ შესაძლებლობა გამოეთქვათ თავიანთი მოსაზრებები როგორც ზემოაღნიშნულ თემებთან, ასევე ზოგადად საბაჟო პროცედურების განხორციელებასთან დაკავშირებული კონკრეტული თემების შესახებ.

On 22th of June, the Committee for Tax and Customs of BAG held a regular meeting. Zurab Lalazashvili, the Managing Partner of BDO and the head of the Committee for Tax and Customs, headed the meeting.
The session was attended by Vladimer Khundadze, the head of Customs Department, Georgia Revenue Service, Customs Deparment deputy head Merab Arakhamia and other representatives of the Georgia Revenue service.
The meeting focused on  innovations in the customs procedures and future plans of the department. All the interesting issues and initiatives, including customs legislation were discussed at the meeting.
Business representatives were given the opportunity to express their opinions about the above mentioned issues, as well as about the specific topics related to the Customs procedures.