საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში გარემოს დაცვის კომიტეტის მორიგი სხდომა გაიმართა
სხდომის  დღის წესრიგის ერთ-ერთი მთავარი საკითხი იყო  ნარჩენების მართვის კოდექსის განხილვა, რომელიც ითვალისწინებს ნარჩენების მართვის თანამედროვე მიდგომებისა და ევროპული სტანდარტების დანერგვას საქართველოში.
შეხვედრაზე, რომელიც ინტერაქტიულ რეჟიმში მიმდინარეობდა,  ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენლებს საშუალება ჰქონდათ დაესვათ  მათთვის მნიშვნელოვანი ყველა შეკითხვა და გაეზიარებინათ ინიციატივები გარემოსდაცვის მიმართულებით.
სხდომის  მონაწილეები შეთანხმდნენ,  რომ უახლოეს მომავალში დაიგეგმება შეხვედრა გარემოს დაცვის სამინისტროსთან  ნარჩენების მართვის კოდექსთან დაკავშირებული ხარვეზებისა და პრობლემური საკითხების შესახებ.

On 27th of December, in BAG’s office Environment Protection Committee held a regular meeting.
The meeting focused on Waste Management Code. The objective of this Code is to establish effective mechanisms for waste management.
On the meeting which was conducted in an interactive mode, the members of BAG had the opportunity to ask questions and share their incentives in the direction of environmental protection.
Furthermore, the Committee members agreed that the meeting with the Ministry of Environment and Natural Resources Protection of Georgia will be planned in the near future about the existing flaws and problematic issues of Waste Management Code.