საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ კონკურენციის სამართლის საკითხებზე შეხვედრას უმასპინძლა
ევროკავშირის  პროექტის „საქართველოს კონკურენციის სააგენტოს მხარდაჭერა“  ფარგლებში საქართველოში სტუმრად მყოფი, კონკურენციის სამართლის ექსპერტი დოქტორი ფრანსუა სუტი საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრებს შეხვდა და კონკურენციის სამართლისა და კონკურენციის პოლიტიკის აქტუალური საკითხები განიხილა.
შეხვედრაზე წარმოდგენილი იქნა დეტალური ინფორმაცია პროექტის შესახებ, რომელიც მომდევნო ორი წლის განმავლობაში უნდა განხორციელდეს და მიზნად ისახავს ქვეყანაში კონკურენციის სამართლის და პოლიტიკის განვითარების ხელშეწყობას, დახმარებას კონკურენციის სააგენტოსა და ბიზნესისათვის, რათა სწორად ფორმირებული პოლიტიკის წყალობით შესაძლებელი გახდეს ევროკავშირთან თავისუფალი ვაჭრობის ხელშეკრულებიდან მისაღები სარგებლის მაქსიმიზება.
შეხვედრის ფარგლებშივე დაიგეგმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასთან ერთობლივი თანამშრომლობის სამომავლო გეგმა, რომელიც ითვალისწინებს შეხვედრებს, კონფერენციებსა და სემინარებს ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე, როგორებიცაა კონკურენციის სამართალთან შესაბამისობის კორპორატიული პოლიტიკა, კონკურენციის სამართალი, როგორც ინსტრუმენტი ბაზრის ეფექტურობისათვის და შესაძლო საკანონმდებლო ცვლილებები;
საქართველოს ბიზნეს ასოცაიცია მომავალშიც გააგრძელებს კონკურენციის პოლიტიკის შემუშავებისა და კონკურენციის სამართლის დახვეწის პროცესში აქტიურ მონაწილეობას.

Business Association of Georgia Hosted the Conference on Competition Law Issues
In the framework of the project of European Union “Supporting Georgian Competition Agency” Francois Souty, key expert on competition policy, met with the members of Business Association of Georgia and discussed the important issues in the field of competition law and politics.
During the meeting the detailed information of the project was presented which will be implemented over the next two years. The project is focused on improving enforcement of the competition law in Georgia, thus helping to create a favorable competition climate, facilitating engagement of business and sector regulators, and maximizing the benefits of trade.
Within the framework of the  meeting there was planned the joint cooperation plan with Business Association of Georgia, providing meetings, conferences and seminars on important issues such as competition law compliance with corporate policies, competition law as an instrument of market efficiency and possible legislative changes.
Business Association  of Georgia will continue to actively participate in the process of developing competition policy and improving competition law.