საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის  სხდომა გაიმართა
13 მარტს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში, ასოციაციის საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის 2017 წლის პირველი სხდომა გაიმართა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, აუდიტორული კომპანია "ბიდიოს"  მმართველი პარტნიორი, ზურაბ ლალაზაშვილი.
შეხვედრაზე  განიხილეს   მოგების გადასახადის ახალ, ე.წ. „ესტონურ მოდელთან“ და „ავანსის“ დღგ-თ დაბეგვრასთან დაკავშირებული, ბიზნეს ასოციაციის წევრი კომპანიების მიერ დაყენებული პრობლემური საკითხები, ასევე, ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციის (OECD) მიერ შემუშავებული, დასაბეგრი ბაზის შემცირებისა და მოგების გადატანის (Base Erosion and Profit Shifting - BEPS) სამოქმედო გეგმა, რომელიც ითვალისწინებს 15 ღონისძიებას.
შეხვედრის ფარგლებშივე დაიგეგმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის სამუშაო შეხვედრა საქართველოს ფინანსთა სამინისტროსა და შემოსავლების სამსახურის წარმომადგენლებთან ზემოაღნიშნული თემებისა და საგადასახადო კანონმდებლობიდან გამომდინარე სხვა აქტუალური საკითხების განსახილველად.

The Meeting of Tax and Customs Committee was held in BAG
On March 13, Tax and Customs Committee's first meeting of 2017 was held in BAG’s office. Zurab Lalazashvili, the Managing Partner of BDO and the head of the Committee for Tax and Customs, headed the meeting.
The Session focused on discussing the problematic issues of member companies of BAG concerning the so called Estonian model of income tax and taxation of advances by VAT, as well as the report of the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) on Action 15 of the BEPS Action Plan (Developing a Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties).
Within the framework of the committee there was also planned  the meeting of Business Association of Georgia with the Ministry of Finance of Georgia to discuss the above mentioned issues, as well as other problematic issues of tax law.