შეხვედრა დიმიტრი ქუმსიშვილთან
30 მარტს, სასტუმრო „ბილთმორში,“ საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის ორგანიზებით, გაიმართა ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენლების შეხვედრა საქართველოს პირველ ვიცე-პრემიერთან, ფინანსთა მინისტრთან, დიმიტრი ქუმსიშვილთან.
პირველმა ვიცე-პრემიერმა წარმოადგინა პრეზენტაცია საქართველოს ეკონომიკის მდგომარეობის, მიმდინარე და სამომავლო რეფორმების, მთავრობის 4-პუნქტიანი გეგმის მიმდინარეობის, საერთაშორისო ეკონომიკური კოოპერაციისა და საინვესტიციო კლიმატის შესახებ.
დიმიტრი ქუმსიშვილმა დადებითად შეაფასა საქართველოს ეკონომიკური მდგომარეობა 2017 წლის პირველი სამი თვის განმავლობაში. მისი თქმით, ასევე პოზიტიური შედეგით დასრულდა გასული წელი, როდესაც „საქსტატმა“ მშპ-ის დაზუსტებული მაჩვენებელი 2,7 პროცენტის ოდენობით გამოაქვეყნა.

Meeting with Dimitry Kumsishvili
Representatives of member companies of Business Association of Georgia met with Dimitry Kumsishvili, First Deputy Prime Minister and Minister of Finance of Georgia at Biltmore hotel on March 30,2017.
First Deputy Prime Minister made a presentation about economic situation in Georgia, current and future reforms, about the progress achieved during the implementation process of Government's 4-point reform, the international economic cooperation processes and investment climate.
Dimitri Kumsishvili positively evaluated Georgia's economy during the first three months of 2017. According to him, results achieved by Georgia by the end of previous year were also clearly positive, when Geostat published its adjusted data of GDP as 2.7%.