მიმდინარე წლის 27 ოქტომბერს, სასტუმრო „თბილისი მერიოტში", საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის ორგანიზებით, გაიმართა ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენელთა შეხვედრა სს „საპარტნიორო ფონდის“ აღმასრულებელ დირექტორთან, დავით საგანელიძესთან და სს „საპარტნიორო ფონდის“ აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილესთან ნათია თურნავასთან.
შეხვედრა ისეთ მნიშვნელოვან თემებს დაეთმო, როგორიცაა ექსპორტის ხელშეწყობა, „საპარტნიორო ფონდის“ მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებს და სხვა თემებს. შეხვედრაზე, რომელიც ინტერაქტიულ რეჟიმში მიმდინარეობდა, ასოციაციის წევრებს საშუალება ჰქონდათ გამოთქვათ საკუთარი მოსაზრებები და დაესვათ შეკითხვები ახალი საფინანსო ინსტიტუტის ფუნქციებსა და სტრატეგიასთან დაკავშირებით.
შეხვედრაზე საპარტნიორო ფონდის მენეჯმენტმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრებისთვის გამართა პრეზენტაცია, რომელიც მოიცავდა ინფორმაციას საპარტნიორო ფონდში განხორციელებული და მიმდინარე პროექტების შესახებ.  საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის  წევრების განცხადებით, სახელმწიფოსა და კერძო სექტორის ეფექტური თანამშრომლობა, ხელს შეუწყობს ეკონომიკის განვითარებას.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტის, გიორგი ჭირაქაძის განცხადებით, საპარტნიორო ფონდი ძალიან მნიშვნელოვანი ორგანიზაციაა, როგორც ქვეყნისთვის, ასევე ეკონომიკისთვის. მისი თქმით, ბიზნესს ძალიან ხშირად აქვს კითხვები და ასევე აქტიურად თანამშრომლობენ.
"ჩვენ აქტიურად ვთანამშრომლობდით ფონდთან ჯერ კიდევ წინა ხელმძღვანელის დროს. დღეს ვხვდებით ახალ ხელმძღვანელს, სადაც ძალიან დეტალურად გვინდა გავიაროთ ის მიზნები და ამოცანები, რომელიც დავით საგანელიძეს აქვს. თქვენ იცით, რომ ბატონმა დავითმა აღნიშნა, რომ ის რეფორმებს აპირებს საპარტნიორო ფონდში. ჩვენ გვაინტერსებს დეტალურად გავიგოთ რამდენად აისახება ეს იმ ხედვაზე, სტრატეგიაზე, რომელიც ფონდს გააჩნია", - განაცხადა გიორგი ჭირაქაძემ შეხვედრის დაწყების წინ.

Meeting with the Management of the Partnership Fund
On 27th of October, in Tbilisi Marriott a meeting, organized by BAG, was held between the CEO of JSC Partnership Fund, Davit Saganelidze and Deputy CEO of JSC Partnership Fund, Natia Turnava and the representatives of association member companies.
The meeting focused on the important issues, such as export promotion, the current and upcoming projects of Partnership Fund and other topics. The businessmen had opportunity express their opinions and ask questions about the new functions and policies about the new financial institutions to the management of Partnership fund.
The management of Partnership Fund held a presentation to the members of BAG, which was dedicated to the information about implemented and ongoing projects. According to the members of BAG, effective cooperation between the state and the private sector will promote economic development.
By the speech of the president of BAG, George Chirakadze, Partnership Fund is important organization as the state, but also for economics. According to him, business often has questions and also actively cooperates with the fund.
We have been actively cooperating with the fund since the last authority. Today we have meeting with the new authority, Davit Saganelidze and we want to listen to his goals and objectives. We all know the announcement of Davit Saganelidze that he is planning reforms in the Partnership Fund. We want to know how it will reflect in the vision, strategy, the fund had", Said George Chirakadze before the meeting.