ასოციაციაში სამშენებლო კოდექსის  პროექტის განხილვა გაიმართა
2018 წლის 22 თებერვალს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში   გაიმართა საქართველოს სივრცითი მოწყობისა და მშენებლობის კოდექსის კანონპროექტთან დაკავშირებით შექმნილი სამუშაო ჯგუფის მორიგი შეხვედრა.
სამუშაო ჯგუფის ხელმძღვანელმა ნინო კვინიკაძემ (შ.პ.ს. „ნოდია, ურუმაშვილი და პარტნიორები“) ჯგუფის წევრებისათვის, ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენლებისათვის,  გააკეთა მოკლე პრეზენტაცია იმ ძირითად საკითხებზე, რასაც სამშენებლო კოდექსის  პროექტი ითვალისწინებს.
შეხვედრაზე გამართული დისკუსიის საფუძველზე, საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია შეჯერებულ კომენტარებსა და შენიშვნებს  მიაწვდის  აღმასრულებელ და საკანონმდებლო ხელისუფლებას.
აღნიშნული პროექტი, რომლის ინიციატორი საქართველოს მთავრობაა, ადგენს საქართველოში სივრცითი მოწყობისა და ქალაქმშენებლობითი გეგმების სისტემას, აღნიშნული გეგმების იერარქიასა და შემადგენლობას, მათი შემუშავებისა და დამტკიცების წესს.

A regular meeting of the working group on the Draft Law on the Spatial Arrangement and Construction Code of Georgia was held at the office of Business Association of Georgia on February 22, 2018.
The head of the working group, Ms Nino Kvinikadze (Nodia, Urumashvili & Partners, LTD) made a brief presentation for the members of the Group and the representatives of the Association member companies on the key issues of the draft of the Construction Code.
On the basis of this discussion, the Business Association of Georgia will submit its comments and proposals to the executive and legislative authorities.
This draft, initiated by the Government of Georgia, establishes the system of spatial arrangement and urban planning of Georgia, the hierarchy and composition of these plans, and the rules for their elaboration and approval.