შეხვედრა გერმანიის ბიზნესსექტორის წარმომადგენლებთან
24 აგვისტოს, საქართველოში გერმანიის კანცლერის, ანგელა მერკელის ვიზიტის ფარგლებში, ქართული და გერმანული ბიზნესის წარმომადგენლების მონაწილეობით მრგვალი მაგიდის ფორმატის შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა ირაკლი ასლანიშვილმა.
შეხვედრის მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩერქეზიშვილმა და გერმანიის დელეგაციის ხელმძღვანელმა თომას ბარაისმა.
შეხვედრის მსვლელობისას, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინსიტროს სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ დირექტორმა მიხეილ ხიდურელმა გერმანული კომპანიების წარმომადგენლებისთვის, საქართველოში არსებული ბიზნესგარემოსა და ბიზნესის წარმოების შესაძლელობების შესახებ პრეზენტაცია გამართა.

Meeting with German Business Sectors Representatives
On August 24, within the framework of the visit of the German Federal Chancellor Angela Merkel to Georgia, a round-table talks of the representatives of the Georgian and German business sector representatives was held. Irakli Aslanishvili Executive Director of Business Association of Georgia participated in the meeting.
Deputy Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia, Giorgi Cherkezishvili and the German Parliamentary Secretary for Economy and Energy, Thomas Bareiß welcomed the participants of the talks.
Representatives of the German business sector were offered a presentation on the economic environment and local business climate in Georgia by the Director General of the Enterprise Georgia Agency of the Ministry of Economy and Sustainable Development, Mikhail Khidureli.