საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის საქმიანი ვიზიტი პარიზში
მიმდინარე წლის 22-25 სექტემბერს, საქართველოს ვიცე-პრემიერ მინისტრი, საგარეო საქმეთა მინისტრი, გიორგი კვირიკაშვილი და საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის აღმასრულებელი გუნდის წარმომადგენლები, ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორის - ირაკლი ასლანიშვილის ხელმძღვანელობით საქმიანი ვიზიტით პარიზს ესტუმრნენ. შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა საფრანგეთის უმსხვილეს ბიზნესგაერთიანება MEDEF International-ში საქართველოს შესახებ პრეზენტაციის გამართვა.
23 სექტემბერს პარიზში საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ ხელი მოაწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს MEDEF International-თან. MEDEF International წარმოადგენს საფრანგეთის ბიზნესკონფედერაციას, რომელიც ფარავს 800 000 კომპანიას.
საქართველოს დელეგაციასთან შეხვედრა "MEDEF International"-ის პრეზიდენტმა ჟან ბიურელემ გახსნა. "დღევანდელი შეხვედრა ვიცე-პრემიერთან, ძალზედ მნიშვნელოვანი იყო. მნიშვნელოვანი იყო ორივე მხარისთის. "MEDEF International"-ისთვის ეს შეხვედრა საქართველოზე დადებითი წარმოდგენით დასრულდა, ეს არის ეკონომიკა, რომელიც სწორ ლიბერალურ გზას ადგას, ქვეყანა სადაც ბიზნესის კეთებისთვის ყველა პირობაა შექმნილი. ფრანგი ბიზნესმენები კარგად არიან ინფორმირებულები და მზად არიან საქართველოსთან შემდგომი თანამშრომლბისთის", - აღნიშნა ორგანიზაციის პრეზიდენტმა.

BAGs business trip in Paris
On 22-25th of September the Vice-Prime Minister of Georgia, the Minister of Foreign Affairs and representatives of the executive of team by the lead of CEO Irakli Aslanishvili visited Paris on a business trip. The meeting aimed to held a presentation about Georgia in the confederation Medef International
On the 23th of September BAG signed a memorandum about cooperation between BAG and MEDEF International. MEDEF International is French business confederation which covers more than 800 000 companies.
The meeting was presented by the President of MEDEF International Jean Burelle. The meeting with the Prime Minister was very significant for both of parties. The meeting was finished by positive imagination about Georgia for MEDEF International. The economy of the country leads right and liberal way, all conditions are made to do business in the country. French businessmen are well informed and are ready for cooperation with Georgia, - stated the President.