საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრთა საერთო ყრილობამ ასოციაციის მმართველი ორგანოები აირჩია
20 ოქტომბერს, სასტუმრო „თბილისი მარიოტში" საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრთა რიგით მეოთხე საერთო ყრილობა გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც ასოციაციის პრეზიდენტი, ვიცე-პრეზიდენტები, სამეთვალყურეო საბჭო და სამეურვეო საბჭო აირჩიეს.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტი გიორგი ჭირაქაძე და აღმასრულებელი დირექტორი ირაკლი ასლანიშვილი ასოციაციის წევრების წინაშე ორწლიანი საქმიანობის ანგარიშით წარსდგნენ.
განვლილი ორი წელი საქართველოს ბიზნეს ასოციაციისათვის უმნიშვნელოვანესი აღმოჩნდა. დღიდან დაარსებისა, საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია მიზანმიმართულად მიიწევდა იმ მიზნისაკენ, რომ ჩამოყალიბებულიყო როგორც დამოუკიდებლობის მაღალი ხარისხის მქონე, ობიექტური და მიუკერძოებელი ინსტიტუტი სახელმწიფოს, ბიზნესსა და საზოგადოებას შორის დიალოგის საწარმოებლად.
ასოციაციამ მოახერხა და შეინარჩუნა ასოციაციის დაარსებისას განსაზღვრული, მისი საქმიანობის ძირეული პრინციპი - აპოლიტიკურობა და შედეგად - საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია, როგორც ორგანიზაცია დღეს სარგებლობს ნდობის მაღალი მანდატით.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ აღმასრულებელ და საკანონმდებლო ხელისუფლებასთან, საერთაშორისო ორგანიზაციებთან და არასამთავრობო სექტორთან  მჭიდრო თანამშრომლობის ფორმატში შეძლო არაერთი პოზიტიური ნაბიჯის გადადგმა ბიზნესგარემოს გასაუმჯობესებლად.
ასოციაცია განვლილი პერიოდის განმავლობაში აქტიურად იყო ჩართული ბიზნესის მარეგულირებელი საკანონმდებლო ბაზის რეფორმირების პროცესში და თავადაც არაერთი ინიციატივის ავტორი გახლდათ.
ასოციაციის წევრთა ყრილობის ფარგლებში გაიმართა ასოციაციის მმართველი ორგანოების არჩევნები, რომელთა შედეგად მომდევნო ორი წლის განმავლობაში საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტი კვლავ გიორგი ჭირაქაძე იქნება, იგი ერთხმად იქნა არჩეული აღნიშნულ პოსტზე. ასოციაციის პირველი ვიცე-პრეზიდენტი სოსო ფხაკაძე, ხოლო ვიცე-პრეზიდენტი ლაშა პაპაშვილი იქნებიან.
ცვლილებებია ასოციაციის სამეთვალყურეო საბჭოში, რომელიც ასოციაციის წევრების მიერ, ღია კენჭისყრით დაკომპლექტდა, კერძოდ:
ბახტაძე  მამუკა (საქართველოს რკინიგზა)
გეგენავა არჩილ (ფუდმარტი)
გეგეჭკორი გიორგი (რაკია)
დევაძე გიორგი (სან პეტროლიუმ ჯორჯია)
კვარაცხელია გიორგი (ლილო მოლი)
კიკვაძე ზაზა (IDS ბორჯომი საქართველო)
კილაძე დავით (ჯი პი სი)
კონცელიძე არჩილ (ვი-თი-ბი ბანკი)
კურცხალია გიორგი (მაგი სტილი)
პაპაშვილი ლაშა (რედიქსი)
ტყეშელაშვილი გიორგი (მობიტელი)
ფხაკაძე სოსო (ვისოლ პეტროლიუმ ჯორჯია)
ჭირაქაძე გიორგი (იუ-ჯი-თი)
წევრთა ყრილობის მიერ დამტკიცებული იქნა ასევე ასოციაციის სამეურვეო საბჭო შემდეგი შემადგენლობით:
ბეჟუაშვილი დავით (საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფი)
გილაური ირაკლი (საქართველოს ბანკი)
გურგენიძე ვლადიმერ (ლიბერთი ბანკი)
დარჩიაშვილი გოჩა (ჯიდი ჯგუფი)
იაკობაშვილი დავით (პეტროკას ენერჯი გრუპი)
კოხოძე თემურ (თეგეტა მოტორსი)
კურტანიძე პაატა (ავერსი)
მაქაცარია ხვიჩა (კავკასუს ონლაინი)
ნიშნიანიძე ზაზა (შარმ ტრეიდინგი)
ოქრიაშვილი კახა (პე-ეს-პე)
რამიშვილი გიორგი (სილქ როუდ ჯგუფი)
სომხიშვილი თამაზ (აიდეკო)
ფიფია რომან (აზოტი)
ფხაკაძე სოსო (ვისოლ ჯგუფი)
ღამბაშიძე გიორგი (ჯეოსპირტპრომი)
ჭირაქაძე გიორგი (იუ ჯი თი)
ხაზარაძე მამუკა (თი ბი სი ბანკი)
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის დაარსებიდან უკვე ექვსი წელი გავიდა, დღეისათვის ასოციაცია სამოცამდე მსხვილ კომპანიას აერთიანებს და აქტიურადაა ჩართული ქვეყანაში ბიზნესგარემოს გაუმჯობესების პროცესში.

Managing authorities of BAG were elected on the General Meeting of BAG
On October 20th, 4th joint session of the Business Association of Georgia was convened in Tbilisi Mariot Hotel, which elected the President, Vice President, Supervisory Board and the Board of Trustees of the Association.
Before the elections, President of BAG George Chirakadze and CEO Irakli Aslanishvili of BAG presented to the members of the Association the report on activities undertaken over the recent two years.
Past two years have been essential for the Business Association of Georgia. Since its foundation, BAG has been resolutely moving forward with the aim to develop into an objective and impartial institution enjoying a high degree of independence, with the purpose to conduct dialogue among the state, businesses and the society.
The Association managed to maintain the founding principle defined at the outset of its establishment - being free of political affiliation - and as a result the Business Association of Georgia as an organization enjoys a high mandate of confidence.
Business Association of Georgia, through its close cooperation with the executive and legislative branches of the government, international organizations and nongovernmental sector, was able to undertake numerous positive measures in order to improve business environment. It is equally important that the instruments of effective communication developed through the efforts of the organization provide for the dialogue with the government and constant upgrading of the business environment.
Over the recent period, the Association was actively involved in the process of developing the regulatory legal basis for businesses; moreover, the Association has itself been an author of number of initiatives.
Within the frames of the joint session of the Association Members, elections of government bodies of the Association was conducted, which resulted in electing George Chirakadze for another two-year term on the post of the President of the "Business Association of Georgia". He was unanimously elected for this position. First Vice President of the Association will be Samson Pkhakadze, and Lasha Papashvili will serve as the Vice President of the Association.
There are some changes within the Supervisory Board of the Association, members of which have been elected through the secret ballot held among the Association members  (in alphabetical order):
Bakhtadze Mamuka (Georgian Railway)
Devadze Giorgi (Sun Petrolium Georgia)
Gegenava Archil (Foodmart)
Gegechkori George (Rakia)
Kikvadze Zaza (IDS Borjomi, Georgia)
Kiladze David (GPC)
Kontselidze Archil (VTB Bank)
Kurtskhalia Giorgi (Magi Style)
Kvaratskhelia Giorgi (Lilo Mall)
Papashvili Lasha (Redix)
Pkhakadze Soso (Wissol Petroleum Georgia)
Tkeshelashvili Giorgi (Mobitell)
Chiraqadze George (UGT)
Members of the session also appointed members of the Board of Trustees (names are provided in alphabetical order):
Bezhuashvili Davit (Georgian Industrial Group)
Chirakadze George (UGT)
Darchiashvili Gocha (GD Group)
Gilauri Irakli (Bank of Georgia)
Ghambashidze George (Geospirtprom)
Gurgenidze Vladimer (Liberty Bank)
Iakobashvili David (Petrocas Energy Group)
Khazaradze Mamuka (TBC)
Kokhodze Temur (Tegeta Motors)
Kurtanidze Paata (Aversi)
Makatsaria Khvicha (Caucasus Online)
Nishnianidze Zaza (Sharm Trading)
Okriashvili Kakha (PSP)
Ramishvili George (Silk Road Group)
Pipia Roman (Azoti)
Pkhakadze Soso (Wissol Group)
Somkhishvili Tamaz (Ideco)
As a reminder, four years have passed since the establishment of the "Georgian Business Association". Up to seventy companies have joined the association so far and it has been actively involved in the process of improving the business environment in the country.