საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის საქმიანი ვიზიტი გერმანიაში
26-28 ოქტომბერს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის სექტორული განვითარების მენეჯერი ბერლინში, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროში გამართულ სემინარს დაესწრო. სემინარის მიზანი გერმანიასა და საქართველოს შორის ეკონომიკური თანამშრომლობის გაღრმავება და სოფლის მეურნეობასა და ტურიზმის დარგში გერმანიის გამოცდილების გაზიარება იყო. აღნიშული სემინარი გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრის, ფრანკ-ვალტერ შტაინმაიერის ინიციატივით და  „Deutschland- Land der Ideen”-ის ორგანიზებით გაიმართა.
ღონისძიება საქართველოს ელჩმა, ლადო ჭანტურიამ და გერმანიის საგარეო სამინისტროს სამხრეთ კავკასიის დეპარტამენტის დირექტორმა, მარკ ბოგდანმა გახსნეს.  ქართულ დელეგაციაში სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორის იმ ორგანიზაციების წარმომადგენლები შედიოდნენ, რომლებიც ქვეყანაში ტურიზმისა და სოფლის მეურნეობის განვითარებაზე მუშაობენ.
სემინარის ფარგლებში, ასევე, შედგა შეხვედრა ქართულ დელეგაციასა და გერმანიაში ვიზიტით მყოფი საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრს, გიორგი კვირიკაშვილს შორის.
მიმდინარე წლის დეკემბერში იგეგმება გერმანული დელეგაციის საპასუხო ვიზიტი საქართველოში. თანამშრომლობის გაღრმავების მიზნით, საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია აგრძელებს მუშაობას სემინარში მონაწილე გერმანული ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან.

BAGs Business Trip in Germany
The manager of Sector Development of BAG, Nana Tsertsvadze, took participation in the seminar, organized by the Federal Foreign Office of Germany, on 26-28th of October. The seminar focused on to strengthen economic cooperation between Germany and Georgia and to share the experience of Germany in the sector of agriculture and tourism. The seminar was held by the incentive of the Minister of Federal Foreign Minister Dr. Frank-Walter Steinmeier and organization of Deutschland- Land der Ideen.
The event was welcomed by the ambassador of Georgia in Germany Lado Tchanturia  and the director of the South Caucasus Department of the Minister of Federal Foreign Minister Mark Bogdan.The Georgian delegation consisted of representatives of governmental and non-governmental organizations, who are working on the development of tourism and agriculture in the country.
During the seminar, also a meeting with the Georgian delegation and the Minister of Foreign Affairs of Georgia, Giorgi Kvirikashvili was held.
In December the German delegation plans to visit Georgia. Order to deepen cooperation, BAG continues working with the representatives of German Business Association’s organizations.