ინვესტორთა საბჭოს პირველი სხდომა
29 ოქტომბერს, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილის თავმჯდომარეობით, ინვესტორებსა და სახელმწიფოს შორის ურთიერთობების შემდგომი განვითარებისთვის შექმნილი ინვესტორთა საბჭოს პირველი სხდომა გაიმართა. სხდომას ესწრებოდა პრემიერ-მინისტრი და ეკონომიკური გუნდის მინისტრები. საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას სხდომაზე წარმოადგენდა მისი პრეზიდენტი, გიორგი ჭირაქაძე.
ინვესტორთა საბჭოს პირველ სხდომაზე მთავრობის წევრებმა, ადგილობრივი ბიზნესასოციაციებისა და საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების წარმომადგენლებმა ბიზნესგარემოზე გავლენის მქონე ძირითადი გამოწვევები და კერძო სექტორის განვითარების პერსპექტივები განიხილეს. შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ მნიშვნელოვანია რეფორმების განხორციელება და დიალოგი ეკონომიკური პოლიტიკის შესახებ მთავრობასა და კერძო სექტორს შორის, რაც ხელს შეუწყობს ინვესტიციების მოზიდვას და მდგრად ეკონომიკურ განვითარებას. ეს საკითხები სხდომაზე წარდგენამდე სამუშაო შეხვედრებზე შეჯერდა კერძო სექტორის წარმომადგენლებთან.
„საერთო ძალისხმევის შედეგად, დღეს იმართება პირველი სხდომა. EBRD-ის დახმარებით, საქართველოს მთავრობამ შექმნა ინვესტორთა საბჭო, რაც არის წინ გადადგმული ნაბიჯი. საბჭო დაეხმარება მთავრობას, ინვესტორებს, ბიზნესმენებს არასამთავრობო სექტორს მოსაზრებების გაცვლაში, რათა კიდევ უფრო გავაუმჯობესოთ საქართველოში არსებული საინვესტიციო გარემო. ჩვენ ვართ ღია მოვისმინოთ თქვენგან მოსაზრებები, კრიტიკული შენიშვნები და ჩვენი მთავარი ამოცანა იქნება ის, რომ კიდევ უფრო ხელსაყრელი გავხადოთ საქართველოში ბიზნესგარემო,"-განაცხადა საქართველოს პრემიერ მინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა, სხდომის დასაწყისში.

First Session of Investors Council
On October 29th, First Session of Investors Council, chaired by the Prime Minister of Georgia, established for further development of relations between the state and Investors, was held. The Prime Minister of Georgia and the ministers of economic team attended the meeting. George Chirakadze, the President of BAG represented BAG on the session.
On the first session of investors council, the members of the government, local business associations and the representatives of the international business associations discussed the main challenges affecting business and private sector development prospects. They underlined the importance of reforms and dialogue with the government and the private sector about the economic policies that promote investment and sustainable economic development. These issues had been agreed with the representatives of the private sector at the working meetings.
By common efforts, today the first session is held. By EBRD’s assistance, the government has set up the Investors Council, which is a step forward. The Council will help the government, investors, businessmen, non-governmental organizations to exchange views in order to further improvement of the business environment in Georgia. We are ready to hear your suggestions, critical remarks, and our main objective will be to make even more favorable business environment in Georgia, - stated the Prime Minister of Georgia, Irakli Gharibashvili.