კომიტეტები და სამუშაო ჯგუფები
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში ინფორმაციული ტექნოლოგიების კომიტეტი (IT) 2023 წელს შეიქმნა. კომიტეტის მიზანია ბიზნეს სექტორში ინკლუზიური ციფრული ტრანსფორმაციის ხელშეწყობა, ინოვაციებისა და ტექნოლოგიური სიახლეების ინიცირება და დანერგვა, შედეგად კი ქართული ინოვაციური ეკოსისტემის პოტენციალის განვითარება  და ქვეყნის მდგრადი ეკონომიკური ზრდის ხელშეწყობა.
ქვეყნისთვის პრიორიტეტულია ციფრული მმართველობის ეკოსისტემის განვითარება და ე.წ e-Governance სამთავრობო ციფრული სერვისების ეფექტიანი დანერგვა. მათ შორისაა, ბლოკჩეინ ტექნოლოგიაზე დაფუძნებული მიწის რეგისტრაცია, ბიზნესთან დაკავშირებული დისტანციური მომსახურება, ელექტრონული საგადასახადო პროცედურები თუ უახლესი ტენდენციების გაზიარება.
IT კომიტეტის ფარგლებში, შემუშავდება საგანმანათლებლო პროგრამები, რომელიც მორგებული იქნება ინდუსტრიის დაინტერესებულ მხარეებზე, წევრების  და ზოგადად ბაზრის საჭიროებებზე.

Information Technology (IT) Committee
The Information Technology Committee (IT) was founded in 2023 within the Business Association of Georgia. Its primary objective is to advance comprehensive digital transformation within the business sector. The committee strives to instigate and integrate innovative technologies, thereby fostering the growth of the Georgian innovative ecosystem and facilitating sustainable economic development.
A key focus for the nation involves the establishment of a robust digital governance ecosystem and the efficient deployment of e-Governance digital services. These services encompass initiatives such as blockchain-based land registration, remote business-related services, electronic tax procedures, and the dissemination of the latest technological trends.
The IT Committee will also spearhead the creation of educational programs specifically tailored to meet the requirements of industry stakeholders, members, and the broader market.