BAG USAID-ის მიერ ორგანიზებულ ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამას მასპინძლობს
საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მიერ ორგანიზებულ ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამას მასპინძლობს.
USAID/Georgia ეკონომიკური უსაფრთხოების პროგრამა საჭიროებაზე მორგებული მხარდაჭერის ინიციატივის ფარგლებში, მასპინძლობს პირველ სასწავლო კურსს ბიზნეს ასოციაციებისთვის. 5 დღიანი ინტენსიური სწავლების ფარგლებში მონაწილეები მიიღებენ პრაქტიკულ რეკომენდაციებს ადგილობრივი და საერთაშორისო ტრენერებისგან ორგანიზაციის მდგრადი განვითარების საკითხებზე. იგი მოიცავს ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიც არის მაგალითად, სტრატეგიული დაგეგმვა, ორგანიზაციული მართვა, წევრობის სისტემები, ადვოკატირება, კომუნიკაციები და სხვა.
„საქართველოს ბიზნეს ასოციაციია აქტიურად თანამშრომლობს საერთაშორისო პარტნიორებთან, რაც მნიშვნელოვანია ჩვენი წევრების ინტერესების დაცვის კუთხით. მოხარულნი ვართ, რომ BAG-USAID-ის თანამშრომლობა კიდევ უფრო აქტიურ ფაზაში გადავიდა. აღნიშნული კურსი საქართველოში მოქმედი ბიზნეს ასოციაციებისთვის ძალიან ღირებული იქნება. ვფიქრობ, საქართველოში არსებული მცირე და განსაკუთრებით სექტორული ასოციაციებისთვის ეს იქნება მნიშვნელოვანი შენაძენი მათი შემდგომი ზრდისა და განვითარებისთვის“ - განაცხადა BAG-ის აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილემ, ნანა ცერცვაძემ.

The USAID/Georgia is hosting the first training course for business associations, as part of the support initiative adapted to the economic security program.
As part of the 5-day intense training course, the participants will receive practical recommendations on sustainable development issues. The course covers such important issues as strategic planning, organizational management, membership systems, advocacy, communications and so on.
“The BAG actively cooperates with international partners on behalf of our members. We are happy that BAG-USAID cooperation has intensified. The mentioned course will bring worthy values for Georgia-based business associations. I believe this will be an important course for small and sectoral associations in Georgia for further growth and development”, BAG deputy executive director Nana Tsertsvadze noted.