საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ, ასოციაციის წევრთათვის ერთდღიან სემინარს გაუკეთა ორგანიზება
28 ივნისს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის ეგიდით და საერთაშორისო ფინანსური კორპორაციის (IFC) უშუალო მონაწილეობით ასოციაციის წევრთათვის გაიმართა სემინარი თემაზე „გადახდისუუნარობის საქმის წარმოების შესახებ ცალკეული ასპექტები".
სემინარზე, რომელსაც იურიდიული კომპანია „მგალობლიშვილი ყიფიანი ძიძიგური"-ს პარტნიორი, არჩილ კბილაშვილი უძღვებოდა, განხილულ იქნა საქართველოს კანონი „გადახდისუუნარობის საქმის წარმოების შესახებ" და მისი ცალკეული ნორმების მოქმედება კონკრეტულ შემთხვევებში.
სემინარის მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია და პრაქტიკული რჩევები ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა მოვალის ფინანსური სიძნელეების შეფასება და კრედიტორული მოთხოვნის დაკმაყოფილების გზები; ფინანსური პრობლემების მქონე პარტნიორთან ურთიერთობის წარმართვა, გადახდისუუნარობის საქმის აღძვრა და წარმოება.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია თავისი წევრებისათვის მომავალშიც გეგმავს მსგავსი პრაქტიკული ტრენინგებისა და სემინარების ორგანიზებას.

Business Association of Georgia Organizing a One-day Seminar for its Members
Under the auspices of the Business Association of Georgia and with direct participation of International Financial Corporation (IFC) a seminar for Association's members on "Aspects of Bankruptcy Proceedings" was conducted on June 28.
Law of Georgia on Bankruptcy Proceedings and application of its norms in individual situations was reviewed at the Seminar delivered by Mr. Archil Kbilashvili, partner of the Law Firm "Mgaloblishvili, Kipiani, Dzidziguri".
Participants obtained information and practical tips on issues such as evaluation of debtor's financial problems and ways of satisfying creditor's claims, having relations with a partner with financial problems, opening and proceedings of bankruptcy case.
BAG is planning to organize similar practical trainings and seminars for its members in the future as well.