საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში ენერგეტიკის კომიტეტი შეიქმნა
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში შეიქმნა ენერგეტიკის კომიტეტი და მის თავმჯდომარედ აირჩიეს  ზურაბ გელენიძე (საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფი).
ენერგეტიკა საქართველოს ეკონომიკის პრიორიტეტული მიმართულებაა, მასზე ქვეყნის ერთობლივი შიდა პროდუქტის მნიშვნელოვანი ნაწილი მოდის და ამავდროულად თავად უზრუნველყოფს ქვეყნის ეკონომიკის განვითარების მყარი ბაზისის შექმნას.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრი კომპანიების მნიშვნელოვან ნაწილი მნიშვნელოვნად არის ჩაბმული ენერგეტიკის მიმართულებით, მათ გააჩნიათ დაინტერესება ენერგეტიკის სფეროში, როგორც უკვე განხორციელებული ბიზნეს პროექტების, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილი ინვესტიციების სახით.
ამ მიზეზების გათვალისწინებით საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის სამეთვალყურეო საბჭომ მიიღო გადაწყვეტილება, რომ შეექმნა ენერგეტიკის კომიტეტი.

The Committee for Energetics is established in BAG
The Committee for Energetics is established in BAG. Zurab Gelenidze (GIG) was appointed as the Chairman of the Committee.
Energy is a priority sector of Georgian economy. Important part of the country's GDP is on the energy sector's account. At the same time, the sector is the solid basis for the country's sustainable development.
The significant part of BAG’s members has interest in energy sector both in implemented business projects and planned investments. Considering these facts the Supervisory Board of BAG established Committee for Energetics.