საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში ენერგეტიკის კომიტეტის პირველი სხდომა გაიმართა
მიმდინარე წლის 10 ივნისს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში გაიმართა ენერგეტიკის კომიტეტის პირველი სხდომა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფის ფინანსური დირექტორი ზურაბ გელენიძე.
კომიტეტის პირველი სხდომა ატარებდა გაცნობით ხასიათს. სხდომა ფოკუსირებული იყო კომიტეტის ძირითადი მიზნების განსაზღვრაზე. ასევე განხილული იქნა ასოციაციის წევრი კომპანიების ცალკეული ინიციატივები. სხდომის შედეგად დაისახა ენერგეტიკის კომიტეტის შემდგომი მოქმედებები.
კომიტეტის წევრების მიერ დადებითად იქნა შეფასებული ენერგეტიკის კომიტეტის შექმნა და დაფიქსირდა ენერგეტიკის მიმართულების პრიორიტეტულობა ბიზნეს სექტორისათვის.

On 10th of June, the Energy Committee held a meeting. Zurab Gelenidze,  the Finance Director of GIG and the head of the Energy Committee, headed the meeting.
The first meeting of the committee conducted an introductory character. The meeting focused on the main objectives of the Committee. Also individual initiatives of BAG member companies were discussed on the meeting. As a result of the meeting further actions of the committee were outlined.
The members of the Committee positively assessed establishment of Energy Committee. Energy sector was reported as priority sector for business.