საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის შეხვედრა სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ხელმძღვანელობასთან
მიმდინარე წლის 31 ივლისს, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის ოფისში, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციისა და ბიზნესომბუდსმენის აპარატის ორგანიზებით გაიმართა ასოციაციის წევრი კომპანიების შეხვედრა სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ხელმძღვანელობასთან.
შეხვედრაზე სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის წარმომადგენლებმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრებს უწყებაში მიმდინარე პროექტები და სამომავლო გეგმები გააცნეს. მხარეებმა ისაუბრეს კანონმდებლობაში განხორციელებულ ცვლილებებზე, ბიზნეს სტატისტიკის და პირდაპირი უცხოური ინვესტიციების გამოკვლევების მეთოდოლოგიასა და სხვა საკითხებზე.
შეხვედრაზე, რომელიც ინტერაქტიულ რეჟიმში მიმდინარეობდა, დამსწრეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ ერთმანეთისთვის გაეზიარებინათ არსებული პრობლემები სტატისტიკური ინფორმაციის გაცვლასთან დაკავშირებით.
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ხელმძღვანელის განცხადებით, საქსტატი აგრძელებს შეხვედრებს მომხარებელთა სხვადასხვა ჯგუფებთან. მერი დაუშვილის თქმით, სტატისტიკური ინფორმაციის მოთხოვნის კუთხით ბიზნეს კომპანიები ძალიან აქტიურები არიან, ამასთანავე, მათ მიერ მოწოდებული ინფორმაცია არის ბიზნეს სტატისტიკის გამოკვლევების მთავარი წყარო. ბიზნესთან თანამშრომლობა და მუდმივი დიალოგი უზრუნველყოფს ბიზნეს სტატისტიკის წარმოების გაუმჯობესებას.

Meeting with the authorities of National Statistics Office in Georgia
On 31st of July, In BAG office, BAG and the office of Business Ombudsman organized a meeting with the authorities of National Statistics Office in Georgia and BAG member companies representatives.
The representatives of the National Statistics Office in Georgia presented their current projects and future plans to BAG member companies. The sides discussed the amendments of the legislation, the research methodology of business statistics and foreign direct investment and other issues.
At the meeting, which took place in an interactive mode, the attendees had the opportunity information about existing problems on the statistical information.
According to the authorities of the National Statistics Office, the office continues to meet with different groups of consumers. By the statement of Mary Daushvili, companies are very active about request of statistical information, also the information gathered from the companies are the main source od business statistics. Working with the business and constant dialogues improves the statistics.