საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას კომპანია „ორკინი საქართველო“ შეუერთდა
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის (BAG) მზარდ ბიზნეს გაერთიანებას კიდევ ერთი გამორჩეული კომპანია „ორკინი საქართველო“ შეუერთდა, რომელიც ამერიკული მულტინაციონალური ბრენდის, ORKIN-ის დამოუკიდებელი, ლიცენზირებული ფრენჩაიზია. თავად გლობალური ბრენდი დარგში 1901 წლიდან საქმიანობს და მსოფლიოს 80-მდე ქვეყანაშია წარმოდგენილი დამოუკიდებელი ფრენჩაიზისა და შვილობილი კომპანიების სახით. აღსანიშნავია, რომ ORKIN-ი წარმოადგენს Rollins, Inc.-ის შვილობილ კომპანიას, რომელიც ნიუ-იორკის საფონდო ბირჟაზეა (NYSE) კვოტირებული და ავტორიტეტული S&P 500 ინდექსის შემადგენლობაში შედის.„ორკინი საქართველო“ ქართულ ბაზარზე 2015 წლიდან საქმიანობს. კომპანია მავნებლების პრევენციისა და კონტროლის პროფესიონალურ მომსახურებას (დერატიზაცია, დეზინსექცია, დეზინფექცია და სხვა პროფესიონალური დანიშნულების სერვისები) სთავაზობს, როგორც ფიზიკურ პირებს, ისე კომერციულ სექტორს მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
კომპანიის ყოველდღიური საქმიანობა პირდაპირ კავშირშია შენობა-ნაგებობების მოვლა-პატრონობასთან, სურსათის უვნებლობასთან, ჰიგიენა-სანიტარიასთან, მომხმარებლის ჯანმრთელობასთან, შრომის უსაფრთხოებასთან და გარემოს დაცვასთან. დღეისათვის „ორკინი საქართველო“ 100-მდე მაღალკვალიფიციურ სპეციალისტს აერთიანებს, რომლებიც საერთაშორისო და ადგილობრივი გამოცდილების კომბინაციით დამკვეთებს მეცნიერულ ცოდნასა და დარგში საუკეთესო პრაქტიკაზე დაფუძნებულ მომსახურებას სთავაზობენ.
„მოხარულნი ვართ, რომ საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას „ორკინი საქართველო“ შეუერთდა. ჩვენთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ისეთი კომპანიების გაწევრიანება, რომლებიც ქვეყანაში მაღალ საერთაშორისო სტანდარტებს, მეცნიერულ ცოდნასა და გლობალურ პრაქტიკას ამკვიდრებენ. საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია მზად არის მაქსიმალურად დაუჭიროს მხარი BAG-ის წევრებს კონსტრუქციულ დიალოგში სახელმწიფო სტრუქტურებთან, რათა ერთობლივი ძალისხმევით ქვეყნის ბიზნესგარემო კიდევ უფრო სტაბილური და საინვესტიციოდ მიმზიდველი გავხადოთ“ განაცხადა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტმა სოსო ფხაკაძემ.

Orkin Georgia has become a member of the Business Association of Georgia
The growing business community of the Business Association of Georgia (BAG) has been joined by another outstanding company, "Orkin Georgia," which is an independent, licensed franchise of the American multinational brand, ORKIN. The global brand itself has been operating in the industry since 1901 and is represented in up to 80 countries worldwide through independent franchises and subsidiaries. Notably, ORKIN is a subsidiary of Rollins, Inc., which is listed on the New York Stock Exchange (NYSE) and is a component of the prestigious S&P 500 index.
"Orkin Georgia" has been operating in the Georgian market since 2015. The company offers professional pest prevention and control services (deratization, disinfestation, disinfection, and other professional-grade services) to both individual clients and the commercial sector nationwide.
The company's daily operations are directly linked to: Building and facility maintenance, Food safety, Hygiene and sanitation, Consumer health, Occupational safety, Environmental protection.
Today, "Orkin Georgia" unites up to 100 highly qualified specialists who, by combining international and local expertise, provide clients with services based on scientific knowledge and industry best practices.
"We are delighted that 'Orkin Georgia' has joined the Business Association of Georgia. For us, it is particularly important to welcome companies that introduce high international standards, scientific knowledge, and global practices to the country. The Business Association of Georgia stands ready to fully support BAG members in constructive dialogue with state structures, so that through joint efforts, we can make the country's business environment even more stable and attractive for investment," stated Soso Pkhakadze, President of the Business Association of Georgia.