ასოციაციაში იურიდიული კომიტეტის სხდომა გაიმართა
19 აპრილს, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში იურიდიული კომიტეტის მორიგი სხდომა გაიმართა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, საადვოკატო კომპანიის „ნოდია, ურუმაშვილი და პარტნიორების“ მმართველი პარტნიორი, ლაშა ნოდია.
სხდომაზე განხილული იქნა ანგარიში „მომხმარებელთა უფლებების დაცვის შესახებ“ კანონის პროექტზე გაწეული სამუშაოების შესახებ, ინფორმაცია „მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს კანონში ინიცირებული ცვლილებების პროექტების შესახებ, ინფორმაცია „ვაჭრობაში ანტიდემპინგური ღონისძიების  შემოღების შესახებ“ კანონის პროექტთან დაკავშირებით, ინფორმაცია „შრომის უსაფრთხოებისა და ჯანმრთელობის დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის პროექტის შესახებ.
სხდომაზე ასევე განხილული იქნა ასოციაციის წევრი კომპანიების აქტუალური და პრობლემური საკითხები. დღის წესრიგში არსებულ საკითხებსა და წევრი კომპანიების საჭიროებებზე მიზანშეწონილად მიიჩნა მუშაობის გაგრძელება და დაიგეგმა ასოციაციის სამოქმედო გეგმა.

Meeting of Legislative Framework Development Committee
On 19th of April, in BAG Legislative Framework Development Committee held a meeting, which was headed by the head of committee, managing partner of law firm Nodia, Urumashvili and partners, Lasha Nodia.
The meeting focused on report of summary working done about the project Consumer Protection Law, information about planned amendments in the law about entrepreneurs, information about the project law about Trade-dumping Measures, information about the draft law on Occupational Safety and Health.
Also, Actual and troubled individual initiatives of BAG member companies were discussed on the meeting. The needs of the companies were considered appropriate to continue working on and the action plan was scheduled.