ასოციაციაში ენერგეტიკის კომიტეტის სხდომა გაიმართა
მიმდინარე წლის 24 მარტს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში გაიმართა ენერგეტიკის კომიტეტის მორიგი სხდომა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფის ფინანსური დირექტორი ზურაბ გელენიძე. სხდომას ესწრებოდნენ ასოციაციის წევრი კომპანიები, რომელთა საქმიანობა პირდაპირ ან არაპირდაპირ კავშირში არის ენერგეტიკის მიმართულებასთან.
სხდომაზე განხილული იქნა ელექტროენერგიის ექსპორტთან დაკავშირებული საკითხები, ახალი საინვესტიციო პროექტის შეფასება და სხვა მნიშვნელოვანი საკითხები.
სხდომაზე ასევე განხილული იქნა ასოციაციის წევრი კომპანიების დარგთან დაკავშირებული და მათთვის აქტუალური და პრობლემური საკითხები.
წევრი კომპანიების საჭიროებებზე მიზანშეწონილად მიიჩნა მუშაობის გაგრძელება და დაიგეგმა ასოციაციის სამოქმედო გეგმა.

The meeting of Energy Committee was held in BAG
On 24th of March another meeting of Energy Committee was held in BAG. Zurab Gelenidze the head of the committee and CFO of GIG headed the meeting. BAG’s member companies, whose activity is directly or indirectly linked to energetic sector, attended the meeting.
The meeting focused on issues related to export of electricity, assessment criterias for new investment projects and other important issues.
Also, Actual and troubled individual initiatives, related to energetic sector, of BAG member companies were discussed on the meeting.
The needs of the companies were considered appropriate to continue working on and the action plan was scheduled.