ბიზნეს ასოციაციის საგადასახადო–საბაჟო კომიტეტი კანონქვემდებარე აქტებზე იწყებს მუშაობას
საქართველოს პრემიერ მინისტრის აპარატთან და ფინანსთა სამინისტროსთან თანამშრომლობის ფარგლებში ბიზნეს ასოციაციის საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტი მიმდინარე წლის დეკემბრიდან იმ კანონქვემდებარე ნორმატიული აქტების შემუშავებაში ერთვება, რომლებიც ახალი საგადასახადო კოდექსის ამოქმედებამდე უნდა იქნენ მიღებული.
ამ მიზნით, წევრი კომპანიების დაინტერესების შესაბამისად კომიტეტის ფარგლებში იქმნება სამუშაო ჯგუფები, რომლებიც კონკრეტულ აქტებზე მოამზადებენ შენიშვნებს და წინადადებებს.
მომზადებული მასალა განსახილველად წარედგინება ფინანსთა სამინისტროს, ისე, როგორც ეს ხდებოდა საგადასახადო კოდექსზე მუშაობის პროცესში.

In cooperation with the Prime Minister's Office and the Ministry of Finance, from December the Committee for Tax and Customs of BAG will be engaged in the development of bylaws, which must be adopted before the enactment of the new tax code.
For this purpose, in the framework of the Committee with the interest of the member companies, working groups are set up to prepare specific acts comments and proposals.
Prepared document will be submitted to the Ministry of Finance, in the way it was done on the working process of the Tax Code.