მემორანდუმი საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და საქართველოს თეატრალურ საზოგადოებას შორის
2018 წლის 2 მაისს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და "შემოქმედებით კავშირ - საქართველოს თეატრალურ საზოგადოებას" შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმს ხელი მოაწერეს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა ირაკლი ასლანიშვილმა და "შემოქმედებით კავშირ - საქართველოს თეატრალური საზოგადოების" თავმჯდომარემ გიორგი გეგეჭკორმა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს მხარეთა ურთიერთთანამშრომლობის გზით, თეატრალური ხელოვნების განვითარების იდეის და თეატრალური სცენის მოღვაწეთა მხარდაჭერას საქართველოში და ამ პროცესში ბიზნესსექტორის აქტიურ ჩართულობას.
მემორანდუმის ფარგლებში განხორციელდება ბიზნეს ასოციაციისა და "შემოქმედებით კავშირ - თეატრალური საზოგადოების" ერთობლივი პროექტები, რომლებიც ხელს შეუწყობს საქართველოში თეატრალური ხელოვნების განვითარების წახალისებას და ქართული თეატრის პოპულარიზაციას.

Memorandum between the Business Association of Georgia and Theatrical Society of Georgia
On May 2, the Memorandum of Cooperation was signed between Business Association of Georgia and Creative Union - Theatrical Society of Georgia. The memorandum was signed by the Executive Director of the Business Association of Georgia, Irakli Aslanishvili and the Chairman of the Creative Union - Theatrical Society of Georgia, Giorgi Gegechkori.
The Memorandum aims to support the idea of developing theatrical art and theater actors in Georgia through mutual cooperation and promotes an active involvement of the business sector in this process.
In the framework of the memorandum, the joint projects of the Business Association and Creative Union - Theatrical Society have been implemented, which will promote the development of theatrical art in Georgia and popularization of Georgian theater.