LSG Solutions-ი საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრი გახდა
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრი სამშენებლო პროექტების მართვის მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე კომპანია LSG Solutions-ი გახდა, რომლის  პროფესიონალთა გუნდი LSG Solutions-ის ბრენდის ქვეშ გაერთიანდა და კომპანიამ საქართველოს ბაზარზე ოპერირება 2020 წელს დაიწყო.
LSG Solutions-ი დამკვეთს სთავაზობს მშენებლობის მენეჯმენტის სრულს სერვისს, რაც გულისხმობს როგორც საკონსულტაციო მომსახურებას, ასევე პროექტების პროცესის მართვას. კომპანიის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებებია პროექტის განვითარების გეგმის შედგენა, ბიუჯეტის განსაზღვრა და ხარჯების დაგეგმარება, ასევე სატენდერო პროცესის მართვა და პროექტის ვადების, დანახარჯებისა და ხარისხის კონტროლი. კომპანია დამკვეთს ასევე პროექტირების სერვისსაც სთავაზობს არქიტექტურული, კონსტრუქციული და საინჟინრო მიმართულებებით.
აღსანიშნავია, რომ სამშენებლო სფეროში რეგიონში არსებული სტანდარტების ამაღლებისა და ევროპულ ხარისხთან დაახლოების მიზნით, LSG Solutions-ის გუნდი თანამშრომლობს ისეთ ლიდერ კომპანიასთან, როგორიცაა 1908 წელს ნორვეგიაში დაფუძნებული სამშენებლო საკონსულტაციო კომპანია  Multiconsult Group. LSG-ის გუნდი Multiconsult UK-თან თანამშრომლობით უკვე არაერთ მასშტაბურ ინფრასტრუქტურულ პროექტში იღებს მონაწილეობას.
ასევე აღსანიშნავია, რომ 3 წლის განმავლობაში LSG Solutions-მა პროექტები განახორციელა ისეთი მსხვილი კომპანიებისთვის როგორებიცაა თეგეტა მოტორსი, ბორჯომი, სილქ დეველოპმენტი, მაკდონალდსი, ასკანელი, კინორ ინვესთმენთი, ჯიჯ ენერჯი, სოდი ინვესთმენთი, ნენსკრა და სხვა, რომელთა უმრავლესობა წარმოდგენილია საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში.
„მივესალმებით LSG Solutions და მის პროფესიონალთა გუნდს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრთა რიგებში. მოხარულნი ვართ, რომ ასეთი გამოცდილებისა და მნიშვნელობის მქონე კომპანიები წევრიანდებიან ასოციაციაში, რადგან მშენებლობა და მისი დაგეგმარება და შესაბამისი სტანდარტებით მართვა ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს საკითხს წარმოადგენს ჩვენი მოქალაქეების უსაფრთხოებისა და კეთილდღეობისთვის. ვიმედოვნებთ, რომ ჩვენი თანამშრომლობა ორმხრივად სასარგებლო და პროდუქტიული იქნება“ - განაცხადა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტმა სოსო ფხაკაძემ.

LSG Solutions has joined the Business Association of Georgia
LSG Solutions a company with many years of experience in construction project management has joined the Business Association of Georgia.
The company LSG Solutions offers the customer a complete construction management service, which includes both consulting services and project process management - drawing up a project development plan, budgeting and cost planning, managing the tender process and controlling project deadlines, costs and quality. The company also offers design services to the customer in architectural, construction and engineering directions.
In order to raise the existing standards in the construction field in the region and bring them closer to the European quality, the LSG Solutions team cooperates with one of the leading construction consulting company Multiconsult Group, founded in 1908 in Norway. The LSG team, in cooperation with Multiconsult UK, already participates in a number of large-scale infrastructure projects.
For 3 years, LSG Solutions has implemented projects for such large companies as Tegeta Motors, McDonald's, Borjomi, Silk Development, Askaneli, Kinor Investment, GJ Energy, Sodi Investment, Nenskra and others.
“I warmly welcome LSG Solutions and its professional team to the members of the Georgia Business Association. We are pleased that companies with such experience and importance are members of the association because construction and its planning and management with appropriate standards are among the most important issues for the safety and well-being of our citizens. We hope our cooperation will be mutually beneficial and productive,” said Soso Pkhakadze, president of the Business Association of Georgia.