საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ კავკასიის ბიზნეს სკოლის სტუდენტებს უმასპინძლა
17 სექტემბერს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წარმომადგენლები კავკასიის ბიზნეს სკოლის იმ სტუდენტებს შეხვდნენ, რომლებიც გაცვლითი პროგრამით, ინგლისში, ჩესტერის უნივერსიტეტში მიემგზავრებიან სწავლის გასაგრძელებლად.
ბიზნეს ასოციაციაში ეს მსგავსი ფორმატის პირველი შეხვედრა იყო და სწორედ აქ გაჟღერდა ის სიახლე, რომლის განხორციელებასაც მომავალში ასოციაცია ითავებს.
კერძოდ, ასოციაცია იზრუნებს წარჩინებული სტუდენტების მონაცემთა ბაზის შექმნაზე, რომელიც ხელმისაწვდომი იქნება ასოციაციის წევრთათვის და მათ მიეცემათ  საშუალება კომპანიის საჭიროებების შესაბამისად  ამ ბაზიდან აირჩიონ შესაბამისი კანდიდატურა დასასაქმებლად.
სტუდენტებს სიტყვით მიმართეს ასოციაციის ვიცე პრეზიდენტმა, სოსო ფხაკაძემ და ასოციაციის წევრი კომპანიის, "საქკაბელის" სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარემ, ედიშერ მამალაძემ. მათი განცხადებით, ქვეყანაში დასაქმების ბაზარზე სულ უფრო იზრდება მოთხოვნილება კვალიფიციურ კადრებზე, კერძო სექტორში ჯერ კიდევ ბევრი ნიშაა აუთვისებელი და შესაბამისად, პერსპექტივა წარჩინებული სტუდენტებისათვის საკმაოდ დიდია.
ასოციაციის აღმასრულებელი გუნდის წარმომადგენლებმა სტუდენტებს მოკლედ გაუზიარეს თავიანთი გამოცდილება და პრაქტიკული რჩევები მისცეს, რაც უცხოეთში სწავლის პროცესში მნიშვნელოვან დახმარებას გაუწევთ.

The Business Association of Georgia Hosting the Students of Caucasus School of Business
On September 17, the representatives of the Business Association met the students of Caucasus School of Business who are going to University of Chester, England on an exchange program to continue their studies.
This meeting was the first of such format for the Association and at this very meeting it was first announced that BAG will assume to implement it in the future as well.
Namely, the Association will create a database of successful students to be accessible for the BAG members and they will be allowed to select suitable candidate from this database for employment to meet the needs of the company.
Association's Vice President Mr. Soso Pkhakadze and Chairman of the BAG's member company - Saqcabel's Supervisory Board, Mr. Edisher Mamaladze presented speeches before the students. They stated that there is an increasing demand on qualified human resources on the country's labour market, still many niches left undeveloped in private sector and consequently quite big opportunities are awaiting the successful students.
Representatives of the Association's executive team briefly shared their experience with the students and gave them practical advices, which will significantly help them while studying abroad.