საქსტატის და ბიზნეს ასოციაციის ერთობლივი სამუშაო ჯგუფის შეხვედრაზე ბიზნეს სტატისტიკის კვლევის კითხვარი განიხილეს
28 მაის '10
28 მაისს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის და საქართელოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ერთობლივი სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც ჯგუფის წევრებმა და ასოციაციის წევრი კომპანიების წარმომადგენლებმა ბიზნეს სტატისტიკის გამოკვლევის პროცესში გამოყენებული კითხვარის განხილვა მოაწყეს.
შეხვედრაზე პრეზენტაციით წარსდგა ბიზნეს სტატისტიკის სამმართელოს უფროსი, გოგიტა თოდრაძე, რომელმაც სამუშაო ჯგუფის წევრებს გააცნო გამოკითხვის მეთოდოლოგია და დეტალურად განიხილა კითხვარის თვითოეული პუნქტი. მისი განცხადებით, არსებული კითხვარი, მიუხედავად იმისა, რომ წლების განმავლობაში იხვეწებოდა და უმჯობესდებოდა, შეიძლება კვლავაც შეიცავდეს ისეთ მონაცემებს, რომელთა სრულყოფა ბიზნესის წარმომადგენელთა შენიშვნების საფუძველზე იქნება შესაძლებელი.
კითხვარის დეტალური განხილვის შემდეგ, სამუშაო ჯგუფის წევრების მიერ გამოითქვა რიგი მოსაზრებები, რომლებთან დაკავშირებითაც საქსტატთან ერთად მომავალშიც გაგრძელდება მუშაობა.

Business Statistics Survey Questionnaire Reviewed at the Meeting of GeoStat and BAG Joint Working Group
28 May '10
The meeting of BAG and GeoStat joint working group was held on May 28 within the framework of which the group members and representatives of BAG member companies reviewed the questionnaire used in the business statistics survey.
The Head of Business Statistics Department Gogita Todradze delivered a presentation at the meeting who familiarized the working group members with the methodology of survey and reviewed in detail the questionnaire paragraph by paragraph. He stated that even though this questionnaire had been sophisticated and improved for years could still be containing the data whose improvement could be possible in consideration of the remarks of business representatives.
After comprehensive review of the questionnaire, the working group members expressed suggestions working on which will continue in the future together with GeoStat.