შეხვედრა დიპლომატიური აკადემიის რექტორთან, სოსო ცინცაძესთან
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტი, გიორგი ჭირაქაძე და ასოციაციის წევრები 12 თებერვალს, სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში" დიპლომატიური აკადემიის რექტორს, სოსო ცინცაძეს  შეხვდნენ.
შეხვედრის ძირითად თემას წარმოადგენდა  საქართველოს წინაშე მდგარი გამოწვევები და პერსპექტივები. დამსწრეებს საკუთარი მოსაზრებები გააცნო სოსო ცინცაძემ, რომელმაც ისაუბრა ევროკავშირის ბაზრის კიდევ უფრო აქტიურად ათვისების მნიშვნელობაზე და საქართველოს როლზე რეგიონის მასშტაბით. მისი განცხადებით, საქართველოსათვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია მეზობლებთან შესაბამისი სავაჭრო ურთიერთობების დამყარება, რაც ბიზნესისა და ხელისუფლების ერთობლივ ძალისხმევას საჭიროებს. ამ პროცესში განსკუთრებით ხაზი გაესვა ბიზნეს ასოციაციის საქმიანობას და მომავალ პერსპექტივებს.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო რუსეთთან ურთიერთობას და მისი განვითარების პერსპექტივას. ბატონი ცინცაძის განცხადებით, მხოლოდ რუსეთის ბაზარზე დამოკიდებულება, პერსპექტივაში საკმაოდ მძიმე შედეგების მომტანი იქნება როგორც ბიზნესისათვის, ასევე მთლიანად ქვეყნისათვის.

Meeting with the Rector of Diplomatic Academy, Soso Tsintsadze
On February 12, the BAG President Giorgi Chirakadze and its members met the Rector of Diplomatic Academy Soso Tsintsadze at Sheraton Metekhi Palace Hotel.
The meeting concerned challenges and prospects faced by Georgia.
Soso Tsintsadze voiced his views to the participants and spoke about the importance of more active acquisition of EU market and Georgia's role in the Region. According to him, establishment of relevant contacts with its neighbour is vital for Georgia which needs joint efforts to be made by business and the Government. In this process BAG activity and future prospects were especially stressed.
The issue of relationship with Russia and prospect of its improvement was raised at the meeting. Mr. Tsintsadze explained that dependence on the Russian market only will lead to heavy outcomes both for business and the country in general.