აი სი ჯგუფი საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრი გახდა
„აი სი ჯგუფი“ დაფუძნდა 2005 წლის 10 ნოემბერს. დაარსების დღიდან კომპანია წარმატებულად ოპერირებს სადაზღვევო ბაზარზე. კონკურენტული გარემოს მიუხედავად, "აი სი ჯგუფმა“ ღირსეული ადგილის დაკავება შეძლო საქართველოში მოქმედ წამყვან სადაზღვევო მოთამაშეებს შორის.
„აი სი ჯგუფი,“ მას შემდეგ რაც 2009 წლის მაისში შეიძინა სადაზღვევო კომპანია“ სახალხო დაზღვევა“, ერთ-ერთი უმსხვილესი მოთამაშე გახდა სამედიცინო დაზღვევის ბაზარზე.
2010-2012 წლებში კომპანია მნიშვნელოვნად იყო დაკავებული საავადმყოფოების შენება-აღჭურვით.  „აი სი ჯგუფის“ მიერ აშენებულ-აღჭურვილი საავადმყოფოები საქართველოს 7 რეგიონშია წარმოდგენილი: ხაშური, ბოლნისი, მესტია, ონი, ამბროლაური, რაჭა-ლეჩხუმი.
2011 წელს კომპანია გადავიდა ახალ სათავო ოფისში და წამოიწყო საცალო და სადისტრიბუციო ქსელის განვითარება. ამჟამად „აი სი ჯგუფი“ მუშაობს 10 ფინანსურ დაწესებულებასთან ერთად და მათთან თანამშრომლობის საშუალებით არის წარმოდგენილი ქვეყნის მასშტაბით. „აი სი ჯგუფი“ უნივერსალური კომპანიაა და ის მომხმარებელს სთავაზობს პრაქტიკულად ყველა სადაზღვევო პროდუქტს.
კომპანია აქტიურადაა ჩართული დაზღვევის სფეროს საკანონმდებლო რეგულაციების შემუშავებაში როგორც საქართველოს სადაზღვევო ასოციაციის და სავაჭრო და ინდუსტრიული პალატის წევრი, ასევე სადაზღვევო განვითარების კავშირის დამფუძნებელი.
„აი სი ჯგუფის“ ჩართვამ აგრო დაზღვევის სუბსიდირების კანონპროქტზე მუშაობაში მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა მთავრობის მიერ სუბსიდირებული აგრო დაზღვევის საპილოტე პროგრამის გაშვებაში, რომელიც  2014 წლის 1 სექტემბრიდან ამოქმედდა და მასში ჩართული 5 წამყვანი სადაზღვევო კომპანიიდან ერთ-ერთი „აი სი ჯგუფია.“

IC Group has joined Business Association of Georgia
IC Group was founded on November  10, 2005. Since then the company has been successfully operating on the insurance market. Despite competitive environment, the company has deservedly established its place among the other leading Georgian insurance companies.
Since May 2009, when IC group acquired “People’s Insurance Company”, it became one of the biggest players on the health insurance market.
In 2010-2012, the company was actively involved in the construction and refurbishing of hospitals, namely in Khashuri, Bolnisi, Ambrolauri, Mestia, Oni, Dmanisi, Racha-Lechkhumi.
In 2011, IC Group moved to a new headquarters, located in Mosashvili Street and has launched development of retail services and distribution networks. Currently IC Group works with 10 financial institutions and operates via its partners throughout the country. IC Group is a universal company offering practically all insurance products to its customers.
As a member of Georgian Insurance Association, Georgian Chamber of Commerce and Industry and one of the founders of the Insurance Development Union, the company actively contributes to the establishment of Legal framework for insurance operations in Georgia.
Involvement of  IC group in drafting of the law on Agricultural Insurance Subsidies resulted in the adoption of the Pilot Agricultural Insurance Subsidies Project, which was launched on the 1st of September, 2014.  IC group is one of the 5 participating insurance companies.