საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და გერმანიის აღმოსავლეთ ევროპის ბიზნესასოციაციას შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა
23 ოქტ '17
18 ოქტომბერს გერმანიის ქალაქ ჰამბურგში საქართველო- გერმანიის ბიზნესფორუმი გაიმართა, რომელშიც 50-ზე მეტი ქართული და გერმანული კომპანიის წარმომადგენელი მონაწილეობდა.
ფორუმის ფარგლებში საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და გერმანიის აღმოსავლეთ ევროპის ბიზნესასოციაციას შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა.
ფორუმი ჰამბურგის სავაჭრო პალატის აღმოსავლეთ ევროპის კომიტეტის თავმჯდომარემ მირკო ნოვაკმა, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩერქეზიშვილმა, ჰამბურგის ადგილობრივი თვითმართველობის სახელმწიფო მდივანმა ეკონომიკის, ტრანსპორტისა და ინოვაციების საკითხებში ანდრეას რიეკოფმა და „პროკრედიტ ბანკის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარემ ქრისტოფ ფრეიტაგმა გახსნეს.
როგორც ღონისძიების მონაწილეებმა აღნიშნეს, ფორუმი ძალიან მნიშვნელოვანი იყო გერმანული ბიზნესწრეების წარმომადგენლებისთვის საქართველოში არსებული ბიზნესგარემოსა და შესაძლებლობების გაცნობის, გერმანელი ინვესტორების დაინტერესების, სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმავებისა და ქართულ-გერმანული ბიზნესსექტორების დაახლოების კუთხით.

A Georgian-German Business Forum was held on October 20, in Hamburg, Germany, with over 50 Georgian and German companies participating.
In the framework of the Georgian-German Business Forum, a memorandum of understanding was signed between the Business Association of Georgia and the Eastern Europe Business Association of Germany.
The Forum was opened by Mirco Nowak, Chairman of the Committee for Eastern Europe, Hamburg Chamber of Commerce; Giorgi Cherkezishvili, Deputy of the Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia; Andreas Rieckhof, Secretary of State in the Ministry of Economic Affairs, Transport and Innovation of the City of Hamburg; and Christoph Freytag, Member of Supervisory Board, ProCredit Bank.
As the participants of the forum stated the forum was very important for German business circles to get acquainted with the business environment and possibilities in Georgia, for deepening trade-economic relations and the convergence of Georgian-German business sector.