ასოციაციაში საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის მორიგი სხდომა გაიმართა
2015 წლის 7 მაისს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში გაიმართა საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის სხდომა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, აუდიტორული კომპანია BDO-ს მმართველი პარტნიორი ზურაბ ლალაზაშვილი. სხდომაზე ძირითადად განხილული იქნა საქართველოს მთავრობის მიერ ინიცირებული „საგადასახადო კოდექსში შესატანი ცვლილებების შესახებ“ საქართველოს კანონის პროექტი (იხილეთ ბმული: http://www.parliament.ge/ge/law/8950/20093), სხდომაზე  ასევე განხილული იქნა ასოციაციის წევრი კომპანიების ცალკეული ინიციატივები.
კომიტეტის წევრების მიერ დადებითად იქნა შეფასებული საქართველოს მთავრობის მიერ ინიცირებული ზემოაღნიშნული საქართველოს კანონის პროექტი და აღინიშნა, რომ ამ ცვლილებების ძალაში შესვლით, ბიზნეს გარემოს გაუმჯობესებისათვის მთავრობის მხრიდან უდავოდ კიდევ ერთი პოზიტიური ნაბიჯი იქნება გადადგმული.

The Committee for Tax and Custums of BAG held a regular meeting
On 7th of May, the Committee for Tax and Customs of BAG held a meeting. Zurab Lalazashvili, the Managing Partner of BDO and the head of the Committee for Tax and Customs, headed the meeting. The meeting focused on the government-initiated project about "the amendments to the Tax Code" (follow the link: http://www.parliament.ge/ge/law/8950/20093). Also individual initiatives of BAG member companies were discussed on the meeting.
The members of the Committee positively assessed the above-mentioned draft law initiated by the Government. It was noted the amendments will improve the Business Environment, it is a positive step to be taken.