საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია სტიქიის შედეგად დაზარალებულებს დაეხმარა
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრი კომპანიების უდიდესმა ნაწილმა ინდივიდუალურად შეიტანა საკუთარი წვლილი დედაქალაქში სტიქიის შედეგების აღმოფხვრასა და დაზარალებულთა დასახმარებლად, რაც თავისთავად მისასალმებელია და ამავდროულად საამაყო.
აღნიშნულის პარალელურად, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში განიხილებოდა რამდენიმე გზა სტიქიის შედეგად დაზარალებულთა დასახმარებლად და საბოლოოდ ბიზნეს ასოციაციის სამეთვალყურეო საბჭოს გადაწყვეტილების შესაბამისად, ასოციაცია ჩაერთო საქველმოქმედო მარათონში - „ცა მეტია, ვიდრე ცამეტი“.
მარათონის ფარგლებში, რომელიც მიმდინარე წლის 15 ივლისს გაიმართა, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ წევრების სახელით 100 000 (ასი ათასი) ლარი გაიღო და სპეციალურ სახაზინო ანგარიშზე გადარიცხა.
ამ სახით, ჩვენ წარმატებით ვაგრძელებთ დამკვიდრებულ ტრადიციას, როცა ძნელბედობის ჟამს პრობლემების ერთობლივად დასაძლევად ბიზნესი- ქართული სახელმწიფოსა და მოქალაქეების გვერდში დგას.

BAG assisted families affected by the disaster
The vast majority of BAG member companies have already made their financial contribution to provide financial support for handling the consequences of the Tbilisi Flooding and for assisting families affected by the disaster. This support is extremely appreciated by the whole society.
At the same time, BAG has discussed several ways of assisting families affected by the disaster. After all, by the decision of BAG Supervisory Board, Association has involved in the charity marathon, called Tsa metia vidre tsameti.
Within the marathon, held on 15th of July, BAG on behalf of its member companies donated 100 000 GEL and transferred the money to a special account of the Treasury.
In this way, we successfully continue the established tradition when the business is standing behind the state and citizens of Georgia during the hard times to overcome the problems.