2016 წლის 10 თებერვალს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში გაიმართა საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის მორიგი სხდომა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, აუდიტორული კომპანია BDO-ს მმართველი პარტნიორი ზურაბ ლალაზაშვილი. სხდომაზე განხილული იქნა 2015 წლის განმავლობაში საგადასახადო კანონმდებლობაში შესული მნიშვნელოვანი / ძირითადი ცვლილებები; საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის მიერ მთავრობის წინაშე სისტემატიურ რეჟიმში დაყენებული ინიციატივების (მოგების გადასახადის რეფორმა, დავების განხილვის საბჭოს რეფორმა, დეკრიმინალიზაცია, იმპორტის დღგ-ით დაბეგვრის სპეც. რეჟიმის აღდგენა, საგადასახადო შემოწმებების ვადები / შეჩერებები, ყადაღა საბანკო ანგარიშზე ე.წ. „დავის ყადაღა“) მიმდინარეობის შესახებ ინფორმაცია.
სხდომაზე ასევე განხილული იქნა ასოციაციის წევრი კომპანიების ცალკეული ინიციატივები. წევრი კომპანიების საჭიროებებზე მიზანშეწონილად მიიჩნა მათზე მუშაობის გაგრძელება და დაიგეგმა სამოქმედო გეგმა.

On 10th of February, the Committee for Tax and Customs of BAG held a meeting. Zurab Lalazashvili, the Managing Partner of BDO and the head of the Committee for Tax and Customs, headed the meeting. The meeting focused on a short review of significant / major changes reflected in tax legislation during 2015 year; Information about progress of BAG’s incentives raised against Georgian Government in systematic mode (Income tax reform, reform of Dispute Resolution Board, decriminalization, recovery of special regime of Import VAT, deadline / suspension of Tax Inspection, seizure of the bank account "The seizure of the dispute")
Also individual initiatives of BAG member companies were discussed on the meeting. The needs of the companies were considered appropriate to continue working on and the action plan was scheduled.