გადაწყვეტილება ე.წ. „საპოლიციო გამოსახლების“ წესის გაუქმების შესახებ საკონსტიტუციო სასამართლოში გასაჩივრდა
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ და საქართველოს ბანკების ასოციაციამ საქართველოს პარლამენტის მიერ მიღებული გადაწყვეტილება ე.წ. „საპოლიციო გამოსახლების“ წესის გაუქმების შესახებ, საკონსტიტუციო სასამართლოში გაასაჩივრეს... ვრცლად
23 ივნ '16
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის მორიგი სხდომა გამართა
2016 წლის 22 ივნისს, სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში," გაიმართა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის მორიგი სხდომა, რომელსაც ხელმძღვანელობდა კომიტეტის თავმჯდომარე, აუდიტორული კომპანია "ბიდიოს" მმართველი პარტნიორი, ზურაბ ლალაზაშვილი... ვრცლად
22 ივნ '16
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და ძიანგსის პროვინციას შორის ურთიერგაგების მემორანდუმი გაფორმდა
22 ივნისს, სასტუმრო „ჰოთელს & პრეფერენს ჰუალინგ თბილისში,“ საპარტნიორო ფონდის ორგანიზებით, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკას, ძიანგსის პროვინციას და საქართველოს შორის სავაჭრო-ეკონომიკური თანამშრომლობის განვითარების სემინარი გაიმართა... ვრცლად
20 ივნ '16
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის მონაწილეობით კონფერენცია - "საქართველოს ეკონომიკა და ბიზნესგარემო - მიღწევები, გამოწვევები“ გაიმართა
ამა წლის 20 ივნისს, სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში“ ორგანიზაცია "მოქალაქეს", "საქართველოს ბიზნეს ასოციაციისა" და პარტნიორი ორგანიზაციების ორგანიზებით, კონფერენცია - „საქართველოს ეკონომიკა და ბიზნესგარემო - მიღწევები და გამოწვევები” გაიმართა... ვრცლად
13 ივნ '16
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ პირველ ვიცე პრემიერთან, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრთან შეხვედრას უმასპინძლა
დიმიტრი ქუმსიშვილმა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წარმომადგენლებს პირველი კვარტლის ეკონომიკური მაჩვენებლები გააცნო და იმ დადებით ტენდენციებზე ისაუბრა, რაც შეინიშნება ქვეყნის ეკონომიკაში... ვრცლად
20 მაის '16
შეხვედრაზე ძირითადი განსახილველი საკითხი ”მომხმარებელთა უფლებების დაცვის შესახებ” კანონპროექტი იყო... ვრცლად

Business Association of Georgia and Association of Banks of Georgia have appealed against the court’s decision on the cancellation of the so-called police eviction at the Constitutional Court... more
23 Jun '16
On 22th of June, the Committee for Tax and Customs of BAG held a regular meeting. Zurab Lalazashvili, the Managing Partner of BDO and the head of the Committee for Tax and Customs, headed the meeting... more
22 Jun '16
Business Association of Georgia and Jiangxi Province, People’s Republic of China, signed a Memorandum of Understanding
Today, on 22th of June, at “Hotels and Preference Hualing Tbilisi " Partnership Fund organized a trade and economic cooperation development seminar between Georgia and Province of Jiangxi, People’s Republic of China... more
20 Jun '16
With the Participation of The Business Association of Georgia a Conference  “GEORGIAN ECONOMY, BUSINESS ENVIRONMENT, ACHIEVEMENTS AND CHALLENGES”
On June 20, in Courtyard Marriott Hotel a conference “Georgian Economy, Business Environment, Achievements and Challenges” was held by an organization “Mokalake”, Business Association of Georgia and other partner organizations... more
13 Jun '16
BAG Meets with the Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia, Deputy Prime Minister Dimitry Kumsishvili
Business Association members met with Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia,Deputy Prime Minister Dimitry Kumsishvili at Tbilisi Marriott Hotel on 13th of June... more
20 May '16
MEETING WITH THE BUSINESS OMBUDSMAN OF GEORGIA
Business Association members met with the Business Ombudsman George Gakharia at Radisson Blu Iveria Hotel on 20th May, 2016. Interaction was solicited by the Business Association... more