28 ივნისს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის ეგიდით და საერთაშორისო ფინანსური კორპორაციის (IFC) უშუალო მონაწილეობით... ვრცლად
25 ივნ '10
შეხვედრას, რომელიც 25 ივნისს სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში" გაიმართა, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრები... ვრცლად
22 ივნ '10
22 ივნისს საქართველოს პარლამენტის საფინანსო საბიუჯეტო კომიტეტმა ახალი საგადასახადო კოდექსის პირველი მოსმენა გამართა... ვრცლად
21 ივნ '10
21 ივნისს საქართველოს პრემიერ მინისტრის მთავარი მრჩეველი, ვახტანგ ლეჟავა და თავისუფალი უნივერსიტეტის სამეთვალყურეო საბჭოს... ვრცლად
18 ივნ '10
17 ივნისს საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის ხელმძღვანელს, ზაზა ჭელიძეს... ვრცლად
4 ივნ '10
საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს და საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის ერთობლივი ინიციატივით, ფინანსთა სამინისტროს... ვრცლად

Business Association of Georgia Organizing a One-day Seminar for its Members
Under the auspices of the Business Association of Georgia and with direct participation of International... more
25 Jun '10
President of the National Bank of Georgia Discussing Stability of Prices and Exchange Rate with Businessmen
Members of the Business Association, representatives of commercial banks and NBG attended the meeting held at... more
22 Jun '10
BAG getting Involved in a Parliamentary Review of the New Tax Code
On June 22 the Finance and Budget Committee of the Georgian Parliament held first hearing of the new tax code attended by... more
21 Jun '10
Businessmen Gathering to Discuss Situation in Georgian Economy
Chief Advisor to Prime Minister of Georgia Vakhtang Lezhava and Chairman of the Supervisory Board of Free University Kakha... more
18 Jun '10
BAG signed the Memorandum of Cooperation with Intellectual Property Center of Georgia “Sakpatenti
On 17th of June, at Sheraton Metekhi Palace Hotel, BAG held a presentation of the achieved results of Working Group with National Statistic... more
4 Jun '10
The New Draft Tax Code
At the joint initiative of the Ministry of Finance of Georgia and Business Association of Georgia, a working group will be set up to review... more