საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში საგადასახადო-საბაჟო კომიტეტის სხდომა ჩატარდა
საერთაშორისო სავაჭრო ურთიერთობების და 2010 წლის მაკროეკონომიკური პარამეტრების განსახილველად, საქართველოს... ვრცლად
ბიზნეს ასოციაციის წევრების შეხვედრა ფინანსთა მინისტრის მოადგილესთან
საქარველოს ბიზნეს ასოციაციის წარმომადგენლები ფინანსთა მინისტრის მოადგილეს, ირაკლი სირაძეს შეხვდნენ... ვრცლად
შეხვედრა დიპლომატიური აკადემიის რექტორთან, სოსო ცინცაძესთან
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტი, გიორგი ჭირაქაძე და ასოციაციის წევრები 12 თებერვალს, სასტუმრო... ვრცლად
5 თებ '10
შეხვედრა ISET–ის (თბილისის საერთაშორისო ეკონომიკური სკოლა) წარმომადგენლებთან
2010 წლის 5 თებერვალს საქართელოს ბიზნეს ასოციაციის ოფისში თბილისის საერთაშორისო ეკონომიკური სკოლის (ISET) მესვეურებთან... ვრცლად
4 თებ '10
სუფსის ენერგეტიკული პროექტის პრეზენტაცია
4 თებერვალს, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციისა და ამერიკის სავაჭრო პალატის მონაწილეობით „სუფსის ნავთობგადამამუშავებელი... ვრცლად

The Session of the Committee for Tax and Customs held at the BAG
Businessmen Meeting Chief Advisors of the Prime Minister of Georgia to Discuss International Trade Relations and 2009 Macroeconomic Parameters
In order to discuss international trade relations and 2010 macroeconomic parameters the Business Association of Georgia and GoG... more
Meeting of the BAG members with the Deputy Minister of Finance
BAG representatives had the meeting with Deputy Minister of Finance Mr. Irakli Siradze... more
Meeting with the Rector of Diplomatic Academy, Soso Tsintsadze
On February 12, the BAG President Giorgi Chirakadze and its members met the Rector of Diplomatic Academy Soso Tsintsadze at Sheraton... more
5 Feb '10
Meeting with the Representatives of International School of Economics of Tbilisi (ISET)
Meeting with ISET management was held at the BAG office on February 5, 2010. Together with the leadership of the BAG the meeting... more
4 Feb '10
Presentation of Supsa Energy Project
On February 4, the "Supsa Oil Processing and Petrochemical Complex Development Project" was presented with participation of the BAG... more