18 თებერვალს სასტუმრო ქორთიარდ მარიოტში საქართველოში მოქმედმა ბიზნეს გაერთიანებებმა - საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ... ვრცლად
10 თებ '14
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციამ მის მიერ შექმნილ საქართველოს გრძევადიანი ეკონომიკური განვითარების კონცეფციაზე მრგვალი მაგიდის ფორმატში გამართა... ვრცლად
30 იან '14
2013 წლის დეკემბერში "საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია" ჩაერთო "მსოფლიო ბანკის" კერძო სექტორთან ურთიერთობის ოფიცერთა გლობალურ ქსელში... ვრცლად
14 იან '14
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტი გიორგი ჭირაქაძე და ასოციაციის ხელმძღვანელი პირები ევროპის... ვრცლად

On February 18 in Courtyard Marriot, business associations operating in Georgia - Business Association of Georgia, American Cha... more
10 Feb '14
Business Association of Georgia held discussions on the Economic Development Concept
Business Association of Georgia held a round-table discussion on the Concept of Long-term Economic Development of Georgia previously... more
30 Jan '14
Business Association of Georgia joined the World Bank Global Network
In December 2013 Business Association of Georgia joined The World Bank Private Sector Liaison Officers (PSLO) Network... more
14 Jan '14
Business Association of Georgia and EBRD agreed on important issues of developing businesses
Business Association of Georgia and the European Bank of Reconstruction and Development - EBRD agreed on important issues of... more
10 Jan '14
President of the National Bank of Georgia discussed ongoing processes in the countrys economy and the currency exchange rate of Georgian Lari at the meeting with the Business Association of Georgia