„ლუკასი“ საქართველოში Baku Caviar-ის ოფიციალური წარმომადგენელი გახდა
საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია ულოცავს წევრ კომპანია „ლუკასს“ პრესტიჟული და ისტორიული აზერბაიჯანული ხიზილალის ბრენდის, Baku Caviar-ის, ოფიციალურად შემოყვანას საქართველოში. მნიშვნელოვანია, რომ „ლუკასი“ არა მხოლოდ ექსკლუზიურ იმპორტიორად, არამედ ბრენდის ოფიციალურ წარმომადგენელად და მომავალში ადგილობრივ მწარმოებლადაც იქნება აღიარებული, რაც ქვეყნისთვის მნიშვნელოვნად ზრდის როგორც ეკონომიკურ შესაძლებლობებს, ასევე პრემიუმ სეგმენტის განვითარებას.
Baku Caviar გლობალურად ცნობილია როგორც მსოფლიოში პირველი მდგრადი ხიზილალის მწარმოებელი. კომპანია იყენებს თანამედროვე აკვაკულტურულ ტექნოლოგიებს, ზუსტად იცავს ზუთხის გენეტიკურ სისუფთავეს და პასუხისმგებლობით მართავს კასპიის ზღვის რესურსებს. ბრენდის ერთ-ერთი ყველაზე გამორჩეული მიდგომაა ეკოლოგიური პასუხისმგებლობა: თითო შეძენილ ხიზილალაზე კომპანია კასპიის ზღვაში ათ ზორჩას აბრუნებს, რითაც მნიშვნელოვან წვლილს შეაქვს რეგიონის ეკოსისტემის დაცვასა და ზუთხის პოპულაციის აღდგენაში.
აზერბაიჯანი, როგორც კასპიის ზღვის მთავარი და ისტორიული ხიზილალას აკვანი, აწარმოებს უნიკალურ, უმაღლესი ხარისხის პროდუქტს, რომელიც მრავალი ათწლეულია მსოფლიო გურმანებისა და ლუქს-ინდუსტრიის პროფესიონალების აღიარებულია.
„ლუკასი“ სიამაყით აცხადებს, რომ საქართველოში ოფიციალურად გახდება მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე ავტორიტეტული და მაღალი ხარისხის აზერბაიჯანული ხიზილალის ბრენდის, Baku Caviar-ის, ექსკლუზიური წარმომადგენელი. ეს თანამშრომლობა არა მხოლოდ საწარმოსთვის, არამედ ქვეყნისთვისაც მნიშვნელოვანი ეტაპია“ განაცხადა ქეთევან გერსამიამ, კომპანია „ლუკასის“ დამფუძნებელმა.
„საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია ულოცავს წევრ კომპანია „ლუკასს“ ამ წარმატებულ მოლაპარაკებასა და პროექტს. პრემიუმ-სეგმენტის პროდუქტების შემოსვლა ქვეყანაში არა მხოლოდ გემოვნების სტანდარტებს ამაღლებს, არამედ მუდმივად უბიძგებს ადგილობრივ ბაზარს სიახლისა და მაღალი ხარისხისკენ. მსგავსი საერთაშორისო ბრენდების შემოსვლა ქმნის ინვესტიციების ახალ ნაკადს, ასპარეზს აძლევს ადგილობრივ საწარმოებს და საბოლოოდ აძლიერებს ქვეყნის ეკონომიკურ ეკოსისტემას“ განაცხადა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტმა სოსო ფხაკაძემ.

Lukas Becomes the Official Representative of Baku Caviar in Georgia
The Business Association of Georgia congratulates its member company "Lukas" on officially bringing the prestigious and historic Azerbaijani caviar brand, Baku Caviar, to Georgia. Notably, "Lukas" will be recognized not only as the exclusive importer, but also as the official representative and a future local producer of the brand, which significantly expands economic opportunities for the country as well as the development of the premium segment.
Baku Caviar is globally known as the world’s first sustainable caviar producer. The company utilizes modern aquaculture technologies, strictly preserves sturgeon genetic purity, and responsibly manages the resources of the Caspian Sea. One of the brand's most distinctive approaches is its environmental responsibility: for every purchase of caviar, the company releases ten sturgeon fingerlings back into the Caspian Sea, thereby making a significant contribution to protecting the region's ecosystem and restoring the sturgeon population.
Azerbaijan, as the primary and historic cradle of Caspian Sea caviar, produces a unique, highest-quality product that has been recognized by global gourmets and luxury industry professionals for many decades.
'Lukas proudly announces that it will officially become the exclusive representative in Georgia for Baku Caviar, one of the world's most prestigious and highest-quality Azerbaijani caviar brands. This collaboration marks a significant milestone not only for our enterprise, but for the entire country,' stated Ketevan Gersamia, founder of Lukas.
'The Business Association of Georgia congratulates its member company ‘Lukas’ on these successful negotiations and project. The entry of premium-segment products into the country not only elevates standards of taste, but also continuously drives the local market toward innovation and high quality. The arrival of such international brands generates new investment flows, creates opportunities for local enterprises, and ultimately strengthens the country's economic ecosystem,' stated Soso Pkhakadze, President of the Business Association of Georgia.