„საქართველოს მცირე და საშუალო საწარმოთა ასოციაცია“ დაფუძნდა
2010 წლის 10 სექტემბერს სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში" „საქართველოს მცირე და საშუალო საწარმოთა ასოციაცია" (GSMEA) დაფუძნდა. ორგანიზაციის დაფუძნების ინიციატორი რამდენიმე ცნობილ ბიზნესმენთან ერთად ოთხი ყველაზე მსხვილი ბიზნეს გაერთიანებაა :
"საქართელოს ბიზნეს ასოციაცია" (BAG)
"ამერიკის სავაჭრო პალატა"(AmCham)
"ევროკავშირი-საქართველოს ბიზნეს საბჭო" (EUGBC)
"საერთაშორისო სავაჭრო პალატის ეროვნული კომიტეტი" (ICC-GEORGIA)
ასოციაციის შექმნა მიზნად ისახავს მცირე და საშუალო ბიზნესის ინტერესების დაცვას და ლობირებას, ქვეყანაში ჯანსაღი კონკურენტული პირობების შექმნის ხელშეწყობას, მცირე და საშუალო ბიზნეს სექტორის მხრიდან აქტიური კომუნიკაციის დამყარებას სახელისუფლებო სტრუქტურებთან, საფინანსო ისტიტუტებთან და უშუალოდ საზოგადოებასთან.
საინიციატივო ჯგუფის მიერ სადამფუძნებლო დოკუმენტაციის ხელმოწერის საზეიმო ცერემონიალის შემდეგ არჩეულ იქნა ასოციაციის სამეთვალყურეო საბჭო და პრეზიდენტი.
ახლადშექმნილ ასოციაციას სათავეში გიორგი ისაკაძე ჩაუდგება, პირველი ვიცე პრეზიდენტის პოსტზე კი კახა კოხრეიძე აირჩიეს.
ოფიციალური ცერემონიალის შემდეგ გაიმართა პრეზენტაცია, სადაც დამსწრე საზოგადოებას და მედიას ასოციაციის მესვეურებმა გააცნეს ძირითადი მიზნები და მიმართულებები.
ასოციაციის პრეზიდენტის, გიორგი ისაკაძის განცხადებით, „სახელმწიფოებრივი თვალსაზრისით, მცირე და საშუალო ბიზნესი დღეს საქართველოში ნომერ პირველი პრიორიტეტია. ეს არის აქტიური საზოგადოების ის ნაწილი, რომელიც შექმნის ხვალინდელი საქართველოს ეკონომიკას და სამუშაო ადგილებს, საფუძველს ჩაუყრის საქართელოში სიმდიდრის დაგროვებასა და საზოგადოებრივი კეთილდღეობის მიღწევის რეალურ პირობებს. ჩემთვის დიდი პატივი და პასუხისმგებლობაა ვიყო ამ ასოციაციის პრეზიდენტი."
ასოციაცია აპირებს აქტიურად ითანამშრომლოს სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორთან, ბიზნეს ასოციაციებთან, სამოქალაქო ინსტიტუტებთან, საერთაშორისო ორგანიზაციებთან და საფინანსო ინსტიტუტებთან.
მცირე და საშუალო ბიზნესით დაინტერესებულ ადამიანებს ასოციაცია უკვე უახლოესი მომავლიდან შესთავაზებს სხვადასხვა, მათ შორის ლობინგის, ბიზნეს დაგეგმარების, იურიდიული დახმარების, მარკეტინგის, ბუღალტერიის სერვისებს და ტრეინინგებს.

Georgian Small and Medium Enterprises Association was founded
The Georgian Small and Medium Enterprises Association (GSMEA) has been founded on September 10, 2010 at Sheraton Metekhi Palace Hotel. Among the initiators of founding of this organization, along with several famous businessmen, are the four largest business associations"
"Business Association of Georgia " (BAG)
"American Chamber of Commerce "(AmCham)
"European Union -Georgia Business Council " (EUGBC)
"International Chamber of Commerce National Committee" (ICC-GEORGIA)
Establishment of the Association aims at protecting and lobbying the interests of SMEs, supporting creation of healthy competitive environment in the country, establishing active communication by SMEs with government authorities, financial institutions and with public directly.
After ceremonious signing of the articles of association by the group of initiators, the Association's Supervisory Board and President have been appointed.
Newly established Association will be headed by Giorgi Isakadze, and Kakha Kokhreidze was appointed as the First Vice President.
At the presentation which followed the official ceremony, the audience and media have been informed by the Association's leadership about its key objectives and tasks.
President of the Association, Giorgi Isakadze stated: "In governmental terms, today, small and medium business is a top priority. It is the part of pro-active community who will create Georgia's tomorrow's economy and work places, create grounds for accumulation of wealth in Georgia and realistic conditions for the achievement of public welfare. It is my honor and responsibility to be the President of this Association".
The Association is planning to actively cooperate with government and non-government sectors, business associations, civil institutions, international organizations and financial institutions.
Already in the nearest future the Association will be offering to the persons interested in small and medium size business, various, including lobbying, business planning, legal aid, marketing, accounting services and trainings.