საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია საქმიანობის არეალს აფართოვებს
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში 2010 წლის სექტემბრიდან იქმნება ახალი - სოფლის მეურნეობის განვითარების კომიტეტი, რომელსაც ჩვენი წევრი კომპანიის - „თბილღვინოს" გენერალური დირექტორი, გიორგი მარგველაშვილი უხელმძღვანელებს.
კომიტეტის საქმიანობის ძირითადი მიმართულება იქნება საქართველოში აგრარული სექტორის განვითარების ხელშეწყობა, ამ სფეროში რეფორმების მხარდაჭერა და სტიმულირება, მარეგულირებელი საკანონმდებლო ბაზის სრულყოფაზე მუშაობა და საერთაშორისო ორგანიზაციებთან თანამშრომლობით კონკრეტული პროექტების განხორციელება.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას უკვე აქვს სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან და საერთაშორისო დონორ ორგანიზაციებთან წარმატებული თანამშრომლობის პრაქტიკა, რაც ნაყოფიერ ნიადაგს ქმნის კომიტეტის საქმიანობისათვის.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნულ ცენტრს , საქპატენტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში შეიქმნა სამუშაო ჯგუფი ირაკლი კაკაბაძის (შ.პ.ს. „ალტა"-ს გენერალური დირექტორი) ხელმძღვანელობით.
ჯგუფის ძირითადი სამუშაო მიმართულება იქნება ინტელექტუალური საკუთრების რეგისტრაციასთან და დაცვასთან დაკავშირებული ურთიერთობები. საქპატენტთან მჭიდრო თანამშრომლობის ფარგლებში დაინტერესებულ პირებს ექნებათ წვდომა საქპატენტში დაცულ ინფორმაციასთან, მიიღებენ კონსულტაციებს სასაქონლო და საპატენტო ნიშნების განაცხადის შედგენასთან დაკავშირებით, შესაძლებლობა ექნებათ დაესწრონ თემატურ ტრენინგებს და ა.შ.

From September 2010 a new Agricultural Development Committee is being set up at the Business Association, to be headed by Giorgi Margvelashvili, Director General of our member company "Tbilvino".
The Committee's activity will be to promote development of agricultural sector in Georgia, support and encourage the ongoing reforms in this area, work on the improvement of regulatory legislative framework of this sector and implement specific projects in cooperation with international organizations. The Business Association of Georgia has already established the practice of successful cooperation with the Ministry of Agriculture and international donor organizations creating a fruitful basis for the Committee's work.
Within the framework of the Memorandum signed between BAG and National Intellectual Property Center - Sakpatent, the Working Group with the leadership of Irakli Kakabadze (Director General of Ltd Alta) has been set up at the Business Association.
In its work the WG will focus on the relations regarding intellectual property registration and protection. Persons interested in cooperation with Sakpatent will have access to information kept at Sakpatent, will be rendered consultations on filling in the application for trademarks and patent marks, and be allowed to attend thematic trainings etc.