საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია საქველმოქმედო ფონდ „იავნანასა“ და საქართველოს საპატრიარქოს ერთობლივ პროექტში ჩაერთო
24 მაის '10
საქველმოქმედო ფონდ „იავნანას" დამფუძნებელი, პაატა ბურჭულაძე, 24 მაისს სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში" შეკრებილ ბიზნესმენებს შეხვდა, სადაც „იავნანასა" და საპატრიარქოს ერთობლივი პროექტის ექსკლუზიური პრეზენტაცია შედგა.
როგორც ბატონმა ბურჭულაძემ აღნიშნა, პროექტი ითვალისწინებს ქალაქ თბილისში, მახათას მთაზე ახალი სამონასტრო კომპლექსის მშენებლობას, რომელიც ღვთისმშობლის სახელობის იქნება და რომლის აგებაშიც თითოეული ქართველი მიიღებს მონაწილეობას ყოველთვიური მცირე (1ლარის) შეწირულობის სახით.
საქართელოს ბიზნეს ასოციაციის სახელით, პროექტის მხარდაჭერა გამოხატეს ასოციაციის პრეზიდენტმა, გიორგი ჭირაქაძემ, პირველმა ვიცე პრეზიდენტმა, გიორგი ისაკაძემ და ვიცე პრეზიდენტმა, სამსონ ფხაკაძემ.
შეხვედრაზე გადაწყდა, რომ საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია უზრუნველყოფს აღნიშნული პროექტის საინფორმაციო მხარდაჭერის და პოპულარიზაციისათვის საჭირო ღონისძიებების (პროექტის საწყისი ეტაპი) დაფინასებას.

Business Association of Georgia Getting Involved in the Joint Project of the Charity Foundation “Iavnana” and Patriarchate of Georgia
24 May '10
The founder of Charity Foundation "Iavnana" Paata Burchuladze met the businessmen gathered at Sheraton Metekhi Palace Hotel on May 24 where the exclusive presentation of "Iavnana" and Georgian Patrirachate joint project was delivered.
According to Mr. Burchuladze, the Project is about the construction of new monastery complex in Tbilisi on Makhata hill to be bearing the name of Holy Virgin Mary and each Georgian will contribute to its construction by making a minor donation (1 Lari) monthly.
On behalf of Business Association the BAG President George Chirakadze, First Vice President George Isakadze and Vice President Samson Pkhakadze expressed their support to the Project.
It was decided at the meeting that the BAG will ensure funding of the actions necessary for information provision and popularization (Project initial phase) of this Project.