დედაქალაქის მერი ბიზნეს ასოციაციის წევრებს მიმდინარე პროექტებზე სასაუბროდ შეხვდა
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის ეგიდით ორგანიზებულ შეხვედრაზე, 26 მარტს დედაქალაქის მერი ასოციაციის წევრ ბიზნესმენებს და მოწვეულ სტუმრებს შეხვდა.
ღონისძიების მიზანი ბიზნესმენთათვის ინფორმაციის მიწოდება და მათი ინიციატივების მოსმენა იყო.
ბატონმა გიგი უგულავამ Financial Times-ის და FDI Magazine-ის რეიტინგებზე დაყრდნობით ბიზნესმენებს გააცნო თბილისში ბიზნესის წარმოების სიადვილის მაჩვენებლები, რომელთა მიხედვით, საქართველოს დედაქალაქი ერთ-ერთი ლიდერია. დედქალაქის მერმა ასევე ისაუბრა იმ პრობლემებზე, რომელიც წვრილი და საშუალო ბიზნესის განვითარებას აფერხებს და აღნიშნა, რომ საქართველოს მთავრობასთან ერთად დაწყებულია შესაბამის ცვლილებებზე მუშაობა.
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის მიერ შეხვედრაზე წამოყენებულ იქნა წინადადება, რომ იმ ბიზნესმენებს, რომელთა თვიური ბრუნვა არ აღემატება ათი ათას ლარს, გაუუქმდეთ მოგების გადასახადი. ასოციაციის ვიცე პრეზიდენტის, ბატონი სოსო ფხაკაძის განცხადებით, მსხვილი კომპანიები კარგად აცნობიერებენ საკუთარ ვალდებულებას საზოგადოების წინაშე და მათი ზრუნვაც საშუალო და მცირე ბიზნესის განვითარებაზე, სწორედ ამ ვალდებულების ნაწილია.
შეხვედრის დასასრულს, ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტმა, გიორგი ჭირაქაძემ ხაზი გაუსვა, რომ ასოციაცია დაინტერესებულია აქტიურად ჩაერთოს და მხარი დაუჭიროს სახელმწიფოს ინიციატივებს მცირე ბიზნესის წახალისების კუთხით.

The Mayor of Tbilisi Meets the Association’s Members to Speak About the Projects
At the meeting organized under the auspices of the Business Association of Georgia, on March 26 the Mayor of Tbilisi met the member businessmen of the Association and other invited guests.
The meeting aimed at providing the businessmen with the information and hearing their initiatives.
Based on Financial Times and FDI Magazine ratings, Gigi Ugulava familiarized the businessmen about the ease of doing business rating according to which the Capital of Georgia is among the leading ones. The Mayor also talked about the problems delaying t he development of small and medium businesses and added that together with the GoG works on the respective amendments are underway.
At the meeting the Business Association made a proposal on abolition of corporate tax for businesses whose monthly turnover is less than ten thousand GEL. According to the Vice President of the Association Mr. Soso Pkhakadze, large companies are very well aware of their duty before the public and their concern about the development of small and medium business is just the part of this duty.
In closing, the Association's President Giorgi Chirakadze emphasized that BAG is interested to be actively involved and support government initiatives on encouraging small size business.