საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და ძიანგსის პროვინციას შორის ურთიერგაგების მემორანდუმი გაფორმდა
22 ივნისს, სასტუმრო  „ჰოთელს & პრეფერენს ჰუალინგ თბილისში,“  საპარტნიორო ფონდის ორგანიზებით, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკას, ძიანგსის პროვინციას და საქართველოს შორის სავაჭრო-ეკონომიკური თანამშრომლობის განვითარების სემინარი გაიმართა.
სემინარს საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორის, ირაკლი ასლანიშვილის გარდა, დაესწრნენ პირველი ვიცე-პრემიერი და საქართველოს ეკონომიკის და მდგრადი განვითარების მინისტრი, დიმიტრი ქუმსიშვილი, მთავრობის და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლები, ასევე ძიანგსის პროვინციის 35 უმსხვილესი კომპანიის წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე განიხილეს ძიანგსის პროვინციის საინვესტიციო პოტენციალი, მისი შესაძლო როლი საქართველოს ეკონომიკის განვითარებაში და საქართველო-ძიანგსის ეკონომიკური თანამშრომლობის პერსპექტივები.
სემინარის ფარგლებში საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის საერთაშორისო ვაჭრობის ხელშეწყობის საბჭოს ძიანგსის პროვინციის განყოფილებას შორის გაფორმდა ურთიერთგაგების მემორანდუმი.
”ეს არის ძალიან მნიშვნელოვანი ეტაპი საქართველოსა და ჩინეთს შორის თანამშრომლობის კუთხით, ხელი მოვაწერეთ თანამშრომლობის მემორანდუმს, რაც ითვალისწინებს ორი ქვეყნის ბიზნეს სექტორს შორის თანამშრომლობის გაძლიერებას. მემორანდუმი ხელს შეუწყობს დაინტერესებულ მხარეებს გაიგონ იმ საინვესტიციო პოტენციალის შესახებ, რომელიც ორივე ქვეყანაში არსებობს და ხელს შეუწყობს უკვე არსებული ურთიერთობების გაღრმავებას”, - განაცხადა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა, ირაკლი ასლანიშვილმა.

Business Association of Georgia and Jiangxi Province, People’s Republic of China, signed a Memorandum of Understanding
22 Jun '16
Today, on 22th of June, at “Hotels and Preference Hualing Tbilisi " Partnership Fund organized a trade and economic cooperation development seminar between Georgia and Province of  Jiangxi, People’s Republic of China.
The Seminar was attended by Irakli Aslanishvili,  Executive Director of Business Association of Georgia, Dimitry Kumsishvili, Vice-premier of Georgia and Minister of Economy and Sustainable Development, as well as members of the government, business sector and representatives of the 35 largest companies from  Province of Jiangxi.
The seminar focused on investment potential of Jiangxi Province, its possible role in the development of Georgia’s economy and the prospects of economic cooperation between Georgia and  Province of  Jiangxi.
In the frames of the seminar, Business Association of Georgia and The China Council for the Promotion of International Trade signed a Memorandum of Understanding.
"This is a very important stage of cooperation between Georgia and China. We have signed the memorandum of understanding, which provides for enhancement of cooperation between the business sectors of two countries. The Memorandum aims to serve as a catalyst for stakeholders to understand the investment potential of both countries and will contribute to the strengthening of existing relations, "- said Irakli Aslanishvili, Executive Director of Business Association of Georgia.