საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და საქართველოს მედიატორთა ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
14 დეკ '20
მედიატორის პროფესიული დღისადმი მიძღვნილი კვირეულის ფარგლებში საქართველოს ბიზნეს ასოციაციასა და საქართველოს მედიატორთა ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი ითვალისწინებს თანამშრომლობას ორივე მხარისთვის ისეთ აქტუალურ საკითხებზე, რომელიც ხელს შეუწყობს ბიზნეს დავებში მედიაციის, როგორც დავების გადაწყვეტის მექანიზმის, აქტიურ და ქმედით გამოყენებას. ამასთან, იგეგემება ერთობლივი პროექტების და ინიციატივების განხორციელება, რომელიც ხელს შეუწყობს ასოციაციის წევრი კომპანიბს შორის მედიაციის მექანიზმის პოპულარიზაციას.
აღსანიშნავია, რომ დავების გადაჭრის ალტერნატიული მექანიზმების განვითარება საქართველოს ბიზნეს ასოციაციისათვის წლების განმავლობაში საქმიანობის ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა და არბიტრაჟთან ერთად მედიაციის ინსტიტუტის პოპულარიზაცია სწორედ ამ ამოცანას ემსახურება.
„ვულოცავთ მედიატორთა ასოციაციას მედიატორის პროფესიული დღისადმი მიძღვნილი კვირეულის გახსნას და მივესალმებით ახალ პარტნიორს. ჩვენთვის პატივია, მედიატორთა ასოციაციასთან ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმება და მოხარულნი ვართ, რომ ასეთი მნიშვნელოვან პარტნირთან ურთიერთობა კიდევ უფრო მეტი სარგებლის მომტანი და ნაყოფიერი იქნება ჩვენი წევრებისთვის, გამომდინარე იქედან, რომ დღეს უამრავი ბიზნეს დავაა თაროზე შემოდებული და ვიმედოვნებთ, რომ მედიატორთა ასოციაციაციასთან თანამშრომლობით, ჩვენ შევძლებთ მნიშვნელოვანი და პრინციპული საკითხების გადაწყვეტას“ - განაცხადა საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის აღმასრულებელმა დირექტორმა, ლევან ვეფხვაძემ.

MEMORANDUM OF COOPERATION SIGNED BETWEEN THE BUSINESS ASSOCIATION OF GEORGIA AND THE MEDIATORS ASSOCIATION OF GEORGIA
14 Dec '20
Within the Mediation Week Activities dedicated to the Professional Day of the Mediator Memorandum of Understanding was signed between  the Business Association of Georgia and the Mediators Association of Georgia.
The main purpose of the Memorandum is collaboration between the parties with the aim to introduce and promote alternative dispute resolution mechanism in Georgia, for the timely and effective resolution of disputes. In addition, joint projects and initiatives are planned to promote the mediation mechanism among the member companies of the Association.
It should be noted that the development of alternative dispute resolution mechanisms has been one of the priority activities of the Business Association of Georgia for many years, and the promotion of the institution of mediation together with arbitration serves this task.
The Memorandum was signed by Levan Vepkhvadze, Executive Director of the Business Association of Georgia and Irakli Kandashvili, Chairperson of the Mediators  Association of  Georgia.