საკანონმდებლო ბაზის განვითარების კომიტეტი
საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის საკანონმდებლო ბაზის განვითარების კომიტეტი 2011 წელს შეიქმნა. მისი მიზანი სამეწარმეო სფეროში არსებული საკანონმდებლო ხარვეზების იდენტიფირიცება, ანალიზი და შესაბამისი სარეკომენდაციო წინადადებების მომზადებაა. ასევე, ხელისუფლებასთან მუშაობა საკანონმდებლო ინიციატივებზე.
კომიტეტის მუშაობის ერთ-ერთ მიმართულებას დაგეგმილი საკანონმდებლო ინიციატივების შესახებ ასოციაციის წევრი კომპანიების ინფორმირებაც წარმოადგენს. საკანონმდებლო ინიციატივების განხილვა და მომზადება კი, შესაბამისი დარგისა და მიმართულების კომპანიების უშუალო ჩართულობით ხდება.
საკანონმდებლო ინიციატივების განხილვისას კომიტეტი, ისევე როგორც საქართველოს ბიზნეს ასოციაცია, ადგილობრივ და საერთაშორისო კომპანიებთან, სპეციალისტებთან აქტიურად თანამშრობლობს.

Legislative Framework Development Committee
Legislative Framework Development Committee was established in 2011. The aim of the Committee is to identify, analyze and prepare relevant proposals for legislative flaws in the field of business, as well as working with the government on legislative initiatives.
One of the objectives of the Committee is to inform Association member companies on planned legislative initiatives. Examination and elaboration of legislative initiatives is carried out with immediate engagement of companies operating in the relevant field.
In the process of examining legislative initiatives, the Committee actively collaborates with both the Business Association of Georgia, local and international companies and specialists.