გიორგი მარგველაშვილი
რამდენიმე წლის წინ სოფლის მეურნეობის დარგში საკმაოდ ბევრი პრობლემა იყო. სწორედ დარგის მხარდაჭერის, რეფორმების ხელშეწყობისა და საკანონმდებლო ბაზის გასაუმჯობესებლად შეიქმნა აგრარული კომიტეტი საქართველოს ბიზნეს ასოციაციაში.
კომიტეტის თავდაპირველი მიზანი სოფლის მეურნეობის დარგში არსებული აქტუალური საკითხებისა და პრობლემების იდენტიფიცირება და მათი ხელისუფლებისთვის წარდგენა იყო. ამ მიზნით, შექმნიდან ნახევარი წლის განმავლობაში, აქტიური შეხვედრები იმართებოდა სოფლის მეურნეობის სამინისტროსთან, პარლამენტის სოფლის მეურნეობის კომიტეტთან; ასევე სხვადასხვა სამთავრობო სტრუქტურასთან, რომელთა მუშაობის სპეციფიკაც სოფლის მეურნეობის დარგთან კავშირში იყო.
2011 წლის შემოდგომაზე, კომიტეტმა დაიწყო დარგში არსებული დაბრკოლებების სიღრმისეული შესწავლა.ოთხთვიანი ინტენსიური მუშაობის შედეგად, 2012 წლის თებერვალში გამართულ ბიზნესფორუმზე კომიტეტის თავმჯდომარემ წარმოადგინა სოფლის მეურნეობის დარგში არსებული პერსპექტივები, განვითარების შემაფერხებელი ფაქტორები და მათი გადაჭრის ხედვა.
ამჟამად, აგრარული კომიტეტი კვლავ განაგრძობს დარგის პრობლემებზე მუშაობას და ასოციაციის წევრებს მათ წინაშე მდგარი საკითხების გადაჭრაში ეხმარება.

George Margvelashvili
Several years ago there have been numerous problems in the agricultural sector. The purpose of the establishment of the Agrarian Committee within the Business Association of Georgia was to promote this sector, facilitate reforms and improve the legal base.
The initial objective of the Committee was to identify outstanding issues and existing problems within the agricultural sector and bring them to the attention of the government. To this end, regular meetings have been held with the Ministry of Agriculture, Agricultural Committee at the Parliament and other governmental bodies concerned with agriculture issues.
In fall 2011, the Committee launched a comprehensive study of existing obstacles in this sector. As a result of a 4 months long work, at the Business Forum held in February 2012, the Chairman of the Committee presented existing prospects for the agriculture development, obstacles hindering development of the sector and a vision to overcome them.
Currently, the Agrarian Committee continues to work on problems pertinent to the agricultural sector, and hepls Association members to deal with these issues.